Нижня палата парламенту Канади схвалила “закон Маґнітського”

5 Жовтня 2017, 07:23

Нижня палата парламенту Канади 4 жовтня схвалила закон "Про жертви корумпованих іноземних чиновників" ("закон Маґнітського").

Так, у третьому читанні за документ проголосували всі 277 присутніх на засіданні депутатів.

Відповідний закон передбачає заморожування активів і заборону на в'їзд в країну для іноземних чиновників, причетних до порушень прав людини і корупційних злочинів.

Під час слухань зазначалося, що "закон Маґнітського" у першу чергу торкнеться чиновників з Росії, Венесуели, В'єтнаму, Ірану і М'янми.

Для набуття чинності закон мають затвердити у верхній палаті канадського парламенту (сенаті), після чого документ передадуть на підпис генерал-губернатору Канади.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.