NYT: РФ для впливу на голосування у Нідерландах використовувала групу псевдоукраїнців

17 Лютого 2017, 09:38

Одним із противників ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС був голландський лівий депутат Гаррі ван Боммель, який для агітації на різних заходах і в ЗМІ використовував групу псевдо-українців. Про це пише The New York Times у статті під назвою «Фальшиві новини, фальшиві українці: як росіяни вплинули на голосування в Нідерландах».

Видання зазначає, що члени цієї групи приходили на зустрічі з громадськістю, з'являлися на телебаченні і використовували соціальні мережі, щоб засуджувати український прозахідний уряд, зображуючи його як «кровожерливих клептократів», негідних підтримки голландців.

Однак найактивнішими членами цієї групи були не українці, а росіяни або вихідці з російськомовних регіонів України, які говорять тезами Кремля.

Видання пише, що не невідомо, чи управляли «українською командою» з Кремля або вона діяла, «керуючись симпатією», однак після проведеного в Голландії референдуму проросійські популісти по всій Європі почали діяти активно, зазначає газета.

Нагадаємо, у квітні в Нідерландах за низької явки відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.

15 грудня у ЄС схвалили пропозиції уряду Нідерландів про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягав на тому, щоб Угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду.

Після досягнення згоди Рютте зазначив, що такий крок був необхідним, "оскільки це забезпечує можливість рухатися єдиним фронтом проти дестабілізуючої зовнішньої політики Росії".