Так, у 32% опитаних нинішня українська влада викликає роздратування.
Майже така саме частка респондентів (31,3%) байдуже ставиться до керівництва країни, тоді як 20,5% респондентів відчувають презирство.
Одночасно, з ненавистю по відношенню до влади ставляться 13,9% опитаних, зі страхом та занепокоєнням – 7,6%.
Такі позитивні почуття по відношенню до української влади як симпатія та повага характерні лише для 3,9% та 4% респондентів відповідно.
Лише трохи менше 9% опитаних ставляться до української влади зі співчуттям; 8,3% українців відчувають бажання допомогти.
Негативні відчуття по відношенню до влади переважають в усіх регіонах. При цьому страх більш характерний для Західного регіону (19%), хоча відносно висока частка там і тих, хто симпатизує владі (5,8%) та бажає їй допомогти (8,3%, як і по Україні загалом).
В Східному та Південному регіонах більше респондентів порівняно до інших регіонів ставляться до влади зі співчуттям (9,2% та 11,3% відповідно).
Серед респондентів, які в першому турі минулих президентських виборів віддали свій голос за Віктора Януковича, переважають відчуття роздратування (29,8%) та байдужість (24,1%), а суттєво вища частка лише тих, хто співчуває владі (14%).
"Після року роботи нової влади вона викликає в більшості громадян лише негативні почуття. Депресивна суміш роздратування та апатії не сприяє економічному зростанню та загрожує політичною дестабілізацією", – прокоментував результати дослідження заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.
Опитування проводилося протягом 02-19 березня 2011 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці від 16 років.
Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту.
Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю в межах Омнібусу GfK Ukraine.
Нагадаємо, українці схильні давати все більш негативну оцінку «харківським угодам», за якими перебування Чорноморського флоту РФ на території Україні продовжувалося на 25 років в обмін на знижку на газ.