Нинішня Рада за чотири місяці створила майже втричі більше міжфракційних об’єднань, ніж попередня за всю каденцію

11 Травня 2013, 12:48

Рада VII скликання успадкувала лише чотири міжфракційні об’єднання попереднього скликання, а саме: «На підтримку Канонічної Православної Церкви України» (як і попереднього скликання, очолює Вадим Колесніченко), «Європейський вибір» (ним також вже друге скликання підряд опікується Анатолій Кінах, «Рівні можливості» (незмінно головує Ірина Геращенко), а також «З питань співробітництва з африканськими, азіатськими, латиноамериканськими країнами та їх економічними союзами».

Рада VI скликання найбільше переймалась правовими проблемами (про що свідчать об’єднання «Контрабанді – СТОП», «Право вибору», «Закон і честь»), а також дорогами (За безпеку дорожнього руху»), проблемою куріння (За майбутнє України без куріння»).

У нинішній Раді депутати переважно об’єднуються за територіальною ознакою. Так, у теперішньому парламенті створено 19 міжфракційних об’єднань, що лобіюють інтереси регіонів. Наприклад, «Вінниччина», «За Харків! За Слобожанщину!» «Одеса», «Запорізький край», «Волинь», «Київщина». Є й такі, які дублюються. Наприклад, «Чернігівщина» і «За Чернігівщину!».

Деякі міжфракційні об’єднання спрямовані на захист певних категорій громадян. Наприклад,  «Ветерани Афганістану та Чорнобиля – за майбутнє», «За вітчизняних промисловців та підприємців – роботодавців України», «Депутатське об’єднання на захист прав національних меншин».

Депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко вирішив захистити Україну від фашистів, створивши «Міжнародний антифашистський фронт». До речі, саме він очолює найбільшу кількість об’єднань. Окрім двох вищезгаданих, він очолює ще «За Міжнародну Згоду і Громадський Мир».

Також двома об’єднаннями опікується депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль «Дітям України – найсучаснішу лікарню «ОХМАТДИТ» і «Чернігівщина».

У нинішній  Раді депутати переймаються сферою релігії: «На підтримку канонічної Православної Церкви України», «За Єдину Помісну Православну Церкву», інші – захистом української мови: «За українську мову» чи пропагандою здорового способу життя – «За тверезе майбутнє».

Деякі звертають особливу увагу на співпрацю з іншими країнами, зокрема «Україна-Вірменія», «Ініціативна група з питань сприяння розвитку співробітництва між Україною і Республікою Франція»,

Проте деякі міжфракційні об’єднання мають доволі абстрактні чи декларативні назви. Наприклад, «За сприяння свободі сумління», «За Міжнаціональну Згоду і Громадянський Мир», «Рівні можливості» і «Рівноправ’я».