«Наші юристи кажуть, що рішення і прокурора (про затримання Луценка – Ред.), і судді (про арешт – Ред.) є незаконним. Завтра я звернуся до генпрокурора, щоб притягнути до відповідальності прокурора, який давав це подання, а також відкрити кримінальну справу проти судді, яка приймала це рішення», – сказав він.
Гримчак також зазначив, що депутати мають намір звернутися до слідчого, щоб ознайомитися, в яких умовах утримується Луценко.
Коментуючи заяву Геннадія Москаля про те, що у Луценка була домовленість з однією з країн про надання політичного притулку, Гримчак сказав, що такі розмови велися, але Луценко відмовився виїжджати.
Гримчак також додав, що про виїзд закордон Луценку «натякали» і в прокуратурі.
Як повідомлялось, Печерський райсуд змінив запобіжний захід Луценко з підписки про невиїзд на утримання під вартою на строк до 27 лютого.
Суд розглядав справу за поданням слідчого Генеральної прокуратури в рамках кримінальної справи, порушеної за частиною 5 статті 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі або організованою групою) і частини 3 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем співробітником правоохоронних органів) Кримінального кодексу.
Під час судового засідання прокурор, а також слідчий Генпрокуратури обґрунтували необхідність зміни запобіжного заходу тим, що Луценко систематично затягував процес ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, у якій було висунуто обвинувачення.
Луценко був затриманий 26 грудня.