Нуланд: проти російської операції в Сирії виступили усі сунітські країни регіону

7 Жовтня 2015, 14:16

Активна участь Москви у конфлікті в Сирії розлютила арабські держави з урядами мусульман-сунітів, які вже досить давно закликають президента країни Башара Асада піти у відставку, і тиснули на США, щоб заручитися їхньою підтримкою. Про це повідомляється на сайті Foreign Policy.

За словами офіційного уповноваженого Держдепартаменту США у справах Європи та Євразії Вікторії Нуланд, для Росії є кілька варіантів розвитку подій у Сирії, один з яких передбачає «співпрацю зацікавлених сторін для забезпечення стабільності».

«Є також можливість піти у зворотному напрямку, тоді труднощі з’являться не тільки з нами (США – Ред.), увесь сунітський світ буде проти», – повідомила Нуланд.

Нуланд зауважила,що США залишаються відкритими для партнерства з Росією у боротьбі проти Ісламської держави, проте вони не допомагатимуть Кремлю у підтримці їхнього давнього союзника Асада, який, як вважають США, має піти.

Крім того, вона заявила про те, що спільні дії США та Росії проти ІДІЛ можуть зберегти цілісність країни.

Разом з тим, за її словами, якщо головною метою є забезпечення правління Асада, це не тільки не призведе до поразки ІДІЛ, а й загострить громадянську війну у Сирії і спричинити зростання потоку біженців у Європі.

"Якщо чотири мільйони людей, які живуть у районах міст Ідліб і Алеппо тікатимуть до Європи через Туреччину, варто очікувати на загострення проблеми біженців", – додала Нуланд. 

Читайте також: Сирійська армія за підтримки Росії почала наступ проти повстанців.