НТКУ заборгувала україномовному Euronews 10 млн євро

26 Січня 2015, 10:35

Станом на 1 січня 2015 року заборгованість Національної телекомпанії України (НТКУ) перед Euronews складала 10 млн 789 тис 640,22 євро. Про це йдеться у відповіді Державного комітету телебачення і радіомовлення України на запит Тиждень.ua.

"Виникнення заборгованості НТКУ перед АТОВ "Euronews" спричинене тим, що у 2012-2013 роках кошти на здійснення розрахунків виділялись з бюджету не у повному обсязі, а у 2014-му такі видатки не були передбачені", – йдеться у повідомленні.

В той же час, у комітеті додали, що у випадку припинення дії угоди НТКУ має сплатити Euronews компенсацію.

"Ліцензійною угодою від 21.10.2010 підписаною між НТКУ та Euronews, передбачено, що якщо припинення угоди здійснюється з вини НТКУ, крім випадків форс-мажору, НТКУ має сплатити компенсацію у сумі 0,5 – 1,5 млн євро, залежно від часу розірвання угоди", – зазначається у повідомленні.

"У випадку форс-мажору НТКУ може зупинити виконання своїх зобов'язань за умови повідомлення про це іншої сторони одразу після виникнення таких подій. Якщо наслідки форс-мажору триватимуть довше 30 днів та/або якщо наслідки таких подій та їх тривалість непоправно підірвали продовження виконання угоди, НТКУ залишає за собою право припинити її дію шляхом надсилання офіційного повідомлення. У цьому випадку компенсація не сплачується", – додали у комітеті.

Нагадаємо, україномовний Euronews почав мовлення 24 серпня 2011 року.

12 січня стало відомо, що Кабмін може припинити фінансування україномовної редакції телеканалу Euronews. 

Позначки:
98