НТКУ програла суд Euronews за €10 млн

19 Травня 2016, 18:05

19 травня Апеляційний суд Києва своїм рішенням суд відмовив НТКУ у визнанні ліцензійного договору з Euronews недійсним і зобов'язав НТКУ виплатити на користь Euronews повну позовну суму, яка, фактично, відповідає двом річним бюджетам НТКУ до реформи або половині поточного річного бюджету всієї системи державного телерадіомовлення в Україні. Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомили на НТКУ.

Суд ухвалив рішення за позовом компанії Euronews до Національної телекомпанії України щодо стягнення з неї 10 591 224, 48 (близько 300 млн грн за поточним курсом) ліцензійних платежів за період лютий 2013 – лютий 2015 рр., а також зустрічним позовом НТКУ до Euronews по визнанню ліцензійного договору недійсним, підписаним з порушенням чинного законодавства, що призвело до збитків державної компанії в особливо великих розмірах. 

Юрист НТКУ Олена Любченко, яка представляла НТКУ в суді, у коментарі зазначила: «Мені складно зараз дати оцінку цьому рішенню, тому що ми ще не бачили тексту рішення, і знаємо тільки його результативну частину, оприлюднену в суді. Крім того, один з трійки суддів заявив про окрему думку щодо даної справи, яку ми також зможемо прочитати тільки після офіційного опублікування. Звичайно ж ми будемо подавати касацію і сподіваємося, що дане рішення буде переглянуте. Також ми сподіваємося на розсудливість Euronews щодо стягнення цієї заборгованості до розгляду даної справи судами всіх інстанцій».

Таким чином НТКУ може стати банкрутом. Контролюючі та наглядові органи не звернули увагу на той факт, що менеджмент НТКУ не мав права підписувати у 2010-му році цей договір, не пройшовши правову експертизу, яка має виконуватися згідно із законом.

Таке рішення суду може завдати непоправної шкоди платоспроможності НТКУ, особливо напередодні проведення «Євробачення-2017» і великих витрат на цей захід.

У коментарі «Суспільному мовленню» генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зазначив: «Українські суди здають українську державу. В роздріб. Сподіваюсь, наостанок. Перед нащадним, безжальним, докорінним реформуванням».

Нагадаємо, україномовний Euronews почав мовлення 24 серпня 2011 року. 12 січня 2015 року стало відомо, що Кабмін може припинити фінансування україномовної редакції телеканалу Euronews. 

Позначки:
98