«З часів Помаранчевої революції ні Партія регіонів, ні її прихильники не змінили своїх методів – українців знову ділять, а доступ до протестів – паралізують», – пише кореспондент Radio Polska Піотр Погожельскі.
«Цього разу українців ділять на «фашистів» та «антифашистів». Перші, на думку ПР, є опозиціонерами. Зокрема прихильниками ВО «Свобода», які в підконтрольних містах оголосили 9 травня Днем Жалоби замість прийнятого за радянських часів Дня Перемоги. Тобто, опозиціонери таким чином замахнулися на символ, який для усіх радянських людей (і тих які думають радянськими шаблонами) є святе святих.
Звичайно ж програш фашизму не є причиною для жалю з боку опозиційних сил. Йдеться про те, що як і для поляків, перемога комунізму над фашизмом і закінчення війни означало лише зміну окупаційного режиму», – йдеться в статті.
«Втім Партія регіонів і її прихильники використали цю ситуацію для того, щоб знову поділити Україну «фашистів» та «антифашистів». Чи буде така пропаганда дієвою? Наразі не до кінця. Працівники бюджетної сфери і студенти, яких примусово залучали до «антифашистської» акції в більшості не вірили, що в Україні існує загроза фашизму, дехто і взагалі не знав, чому прийшов на мітинг, а інші просто не бажали відповідати.
В той же час, влада використала усі засоби, щоб ускладнити своїм політичним опонентам проведення опозиційного маршу «Вставай, Україно!»: поїзди зупинялися в полях «через ремонти доріг», білетів не можливо було купити (тоді як потяги курсували порожніми), автошляхи перекривали. Аналогічно, як і в 2004 році.
Останнім прикладом повернення до часів Помаранчевої революції було використання «молодиків у спортивних костюмах». До їх допомоги під час парламентських виборів вдавався і Віктор Пилипишин, і Галина Герега. Цим разом спортсмени побили і демонстрантів від ВО «Свобода», і журналістів.
Перелічені факти свідчать про те, що в передчутті тотального програшу на виборах 2015 року, Партія регіонів хоче застосувати ті самі методи, що і в 2004 році. Правда цього разу замість проросійського соусу, усе подається під соусом про-європейським. Хоча вже на перший погляд те, що відбувається, кардинально відрізняється від засад ЄС», – пише Погожельскі.
Читайте також: Антифашистська прогулянка регіоналів: під сонцем і прикриттям бронетехніки