Новини України та світу 25 серпня. Коротко

25 Серпня 2022, 21:47

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль наказав оновити оперативні плани військових для протидії зростаючим ядерним і ракетним загрозам Північної Кореї. Юн дав інструкції під час свого першого візиту до військового бункеру в Сеулі, який слугуватиме командним пунктом у разі війни.

В оперативному командуванні «Південь» підтвердили нові удари по Антонівському мосту. «ЗСУ зробили все для того, щоб окупанти не могли використовувати міст для переправлення важкої техніки і боєприпасів», – зазначила речниця

У латвійській столиці Ризі демонтували 79-метровий радянський обеліск. Це останній елемент радянського меморіального комплексу у парку Перемоги

Міністр оборони Британії Воллес заявив, що загальні втрати росії у війні з Україною становлять понад 80 тисяч «людей». Мова йде про загиблих, поранених та дезертирів

Енергоатом: дії військ РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції. Там розповіли, що 25 серпня через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, що поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання, четверта, лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України. Три інших лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час обстрілів. Як наслідок, два працюючих енергоблоки станції відключилися від мережі. «Власні потреби АЕС в електроживленні наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС»,  – заявили там і додали, що зауважень до роботи автоматики і систем безпеки наразі немає

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що якщо нові проекти газопостачання Італії будуть реалізовані в обумовлені терміни, то з осені 2024 року країна стане повністю незалежною від російського газу.  «Це фундаментальна мета національної безпеки», – наголосив він.

Самопроголошена Республіка Абхазія готова приєднатися до Союзної держави Білорусі та Росії. Про це заявив «президент» Абхазії Аслан Бжанія на російському ТБ.

Керівник ООН з прав людини зізналась, що зазнає «величезний тиск» з приводу довго відкладуваної доповіді про китайський регіон Сіньцзян. Пекін звинувачують у затриманні понад мільйона уйгурів та членів інших мусульманських меншин на території Сіньцзяну.
Мішель Бачелет неодноразово обіцяла опублікувати звіт про ситуацію з правами в цьому регіоні до закінчення терміну її повноважень 31 серпня.

У День незалежності України повітряна тривога лунала 189 разів. У дев'яти областях фіксували російські обстріли. Також з'являлись фейкові повідомлення про вибухи та мінування.

У селищі Чаплине на Дніпропетровщині, де російські військові обстріляли залізничну станцію та житловий сектор, завершили рятувально-пошукові роботи: загинули 25 людей, в тому числі двоє дітей. Ще 31 людина поранена.

Автор:
Тиждень