Новини України та світу 24 серпня. Коротко

24 Серпня 2022, 22:00

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, після півроку війни в Україні незначна більшість американців погоджуються з тим, що Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Київ, доки Росія не виведе свої війська. Опитування назагал свідчить про підтримку політики президента Байдена щодо України, незважаючи на економічні проблеми та внутрішньополітичні події. З 1005 людей, які взяли участь в онлайн-опитуванні, 53% висловили підтримку Україні, «доки всі російські війська не будуть виведені з території» і лише 18% сказали, що проти. Підтримка фіксується з обох сторін політичного поділу США, хоча виборці від Демократичної партії швидше підтримують цю позицію: 66% демократів в порівнянні з 51% республіканців.


У Латвії почалися роботи з демонтажу пам’ятника радянських часів, присвяченого перемозі Червоної армії над нацистською Німеччиною. Пам'ятник був побудований у Ризі 1985 року, коли Латвія ще була частиною Радянського Союзу. Через російське вторгнення уряд країни запровадив закон, який вимагає знесення таких пам’ятників. Виконавчий директор міста Яніс Ланге пояснив, що для латишів це символ окупації Латвії після Другої світової війни і з початком війни в Україні громадяни Латвії «більше не можуть цього терпіти».

Звичайно, на місці знесення з’явились етнічні росіяни, які вимагали зберегти пам’ятку і аргументували вимогу тим, що Рига « наполовину латвійська, наполовину російська» і треба поважати права обидвох сторін. Втім, пам’ятник в будь-якому разі підлягає знесенню. Як повідомив Visegrad 24, під час знесення 19 агресивних протестувальників-росіян заарештували.


Колишнього мера російського Єкатєрінбурга Євгена Ройзмана заарештували за звинуваченням у дискредитації армії країни. Він стверджує, що його затримання пов’язане із його словами про війну в Україні, яку він назвав «вторгненням», а не «спеціальною військовою операцією». Ройзман обіймав посаду мера Єкатєрінбурга в 2013-2018 роках. Його звинуватили згідно з новим законом, ухваленим після введення Росією військ в Україну 24 лютого. Якщо Ройзмана визнають винним, йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.


Сьогодні з візитом у Києві був британський експрем’єр Боріс Джонсон. Під час візиту Джонсон оголосив про новий пакет збройної допомоги Україні, яка включатиме мікродрони, що значно покращать розвідувальні можливості ЗСУ. Також про новий пакет допомоги заявили і в Білому Домі. Байден оголосив про «найбільший на сьогодні» транш для України у розмірі 2,98 млрд доларів. Йдеться також про постачання про ракетні системи лазерного наведення, БПЛА, ракетні системи NASAMS тощо.


Генштаб повідомляє, що сьогодні окупанти намагалися покращити тактичне положення у напрямках населених пунктів Соледар, Бахмутське та Кодема, втім безуспішно. Також була спроба наступу та штурму Пісків та Невельського, але ворог із втратами відійшов. ЗСУ в свою чергу відбили наступ у напрямках Побєди, Новомихайлівки, Павлівки та Великої Новосілки.


Ракетного обстрілу в День Незалежності зазнали Черкаська, Дніпропетровська, Хмельницька, Харківська, Запорізька, Полтавська, Миколаївська області, ППО працювали на Чернігівщині та Вінничині. На Дніпропетровщині внаслідок обстрілу залізничної станції Чаплине загинуло 15 людей. 

Автор:
Тиждень