Новини України та світу 16 серпня. Коротко

16 Серпня 2022, 21:21

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється підтримати заклики до загальноєвропейської заборони видавати туристичні візи росіянам. Виступаючи в Осло Шольц сказав: «Це не війна російського народу. Це війна Путіна, і ми повинні дуже чітко говорити про цю тему».

Також вчора на прес-конференції він сказав, що для Німеччини важливо, що «багато людей тікають з Росії через незгоду з російським режимом». Протягом останнього місяця Фінляндія та Естонія найактивніше закликали вирішити проблему використання росіянами «лазівки», яка дозволяє їм подорожувати наземним транспортом до ЄС, хоча санкції інакше б їм завадили це робити літаками чи поїздами.

Занепокоєння стосується того, що росіяни можуть використовувати міжнародні аеропорти, як-от Гельсінкі, щоб вільно подорожувати та уникати наслідків санкцій. Іспанія, Італія та Греція є країнами ЄС, які видають найбільше шенгенських туристичних віз росіянам.


Адвокати засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа подали до суду на ЦРУ та його колишнього директора Майка Помпео. У позові ЦРУ звинувачується в записі розмов адвокатів з Ассанжем і копіюванні даних на їхніх телефонах і комп'ютерах. Захисники стверджують, що агентство порушило конституційне право на конфіденційність Ассанжа. Йому загрожує екстрадиція до США та саду щодо звинувачень у публікації дипломатичних документів про війни в Афганістані та Іраку в 2010 році. Він подав апеляцію на рішення Великобританії задовольнити запит про екстрадицію. Йому загрожує тюремне ув'язнення до 175 років.


Принц Саудівської Аравії, мільярдер Аль-Валід бін Талал інвестував понад 500 мільйонів доларів у російські компанії під час вторгнення Росії в Україну, що свідчить про обережну політичну позицію, яку країна Перської затоки дотримується щодо свого партнера ОПЕК+, пише видання Bloomberg. Інвестиційна компанія принца Аль-Валіда, Kingdom Holding Co., придбала депозитарні розписки «Газпрому»,  «Лукойлу» і «Роснафти» у лютому, згідно з заявою на фондовій біржі. Владімір Путін і фактичний правитель королівства, кронпринц Мухаммед бін Салман, кілька разів розмовляли з початком війни. Обидві країни працювали разом у групі виробників нафти ОПЕК+ і в основному протистояли закликам західних лідерів допомогти подолати проблеми глобальної інфляції шляхом збільшення видобутку нафти.


Російська діджита-антиутопія продовжується. Суд у Росії оштрафував стримінговий сервіс Twitch на 2 мільйони рублів за розміщення відео, яке містить «фейкову» інформацію про військові злочини росіян в Бучі. Росія вже неодноразово погрожувала оштрафувати міжнародні сайти, зокрема Google, Twitter і Wikipedia. Що саме показують на відео не уточняється, лише те, що в ньому є фотографія дівчини в Бучі. Раніше російські змі повідомляли, що Telegram оштафували двома штрафами на загальну суму 11 мільйонів рублів за відмову видаляти канали, які нібито поширювали «недостовірні дані» про прогрес Росії у війні.


За повідомленням Генштабу, неподалік Мазанівки, що в районі Краматорська, окупанти вели наступ, втім без успіху. Найактивніше ворог наступав на Краматорському, Бахмутському та Авдіївському напрямках. У районі Невельського та неподалік Новомихайлівки тривають бойові дії і ворожий наступ.


Також цієї доби у Джанкої, що в Криму, було чути вибухи. Про це повідомив зокрема й Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу. За його інформацією могло бути влучання у сховище боєприпасів. У міноборони РФ вибухи назвали диверсією, буців у Майському загорілась територія тимчасового зберігання боєприпасів, внаслідок чого ті здетонували. Так званий «голова» АР Крим Аксьонов повідомив, що через вибухи пошкоджене залізничне сполучення між станціями Азовське і Роз'їзд. А тим часом, «РІА Новості», на Керченському мосту фіксується рекордне підвищення трафіку – більше 38 тисяч автомобілів в обидва боки. 

Автор:
Тиждень