Новини України та світу 14 вересня. Коротко

14 Вересня 2022, 20:28

Президент Володимир Зеленський приїхав з візитом на Харківщину і взяв участь у церемонії підняття прапора України в Ізюмі, яке українські військові нещодавно звільнили від російської окупації. Також до міста приїхав керівник ОП Андрій Єрмак і заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Пізніше президент розповів журналістам, що російські військові чинили у звільнених Ізюмі та Балаклії схоже, що й у Бучі на Київщині – катували мирних жителів та знищували цивільну інфраструктуру. Генеральний прокурор Андрій Костін також повідомив, що на звільнених 6000 квадратних кілометрах «постає жахлива картина». Відтак будуть створені мобільні слідчо-прокурорські групи, які розслідуватимуть воєнні злочини окупантів на Харківщині.

Міністерство оборони Азербайджану повідомило 13 вересня, що вірменські війська вчинили диверсії й замінували дороги між азербайджанськими військовими та шляхами постачання на Дашкасанському, Кельбаджарському та Лачинському напрямках в невизнаній республіці Наґорний Карабах. За заявою, Азербайджан відповів на провокації і між сторонами почались бойові дії. Вірменія, у свою чергу, заявляє про артобстріл з боку Азербайджану кількох населених пунктів так званого Наґорного Карабаху. Сьогодні з'явились повідомлення від Єревану, що азербайджанська сторона обстріляла позиції російських  прикордонників. Вірменія звернулась до ОДКБ за допомогою і за результатами засідання членів Організації, до Карабаху надішлють генсера ОДКБ, аби той оцінив ситуацію і склав доповідь про ситуацію на кордоні. Наразі у «республіці» ще з попереднього загострення 26 березня триває воєнний стан.

У Великій Британії сьогодні прощались із королевою Єлизаветою ІІ і привезли тіло монарха на публічне прощання до Вестмінстер-холу. Так як сьогодні все Сполучене Королівство в жалобі, не працюють не лише жодні розважальні заклади, але й вся критична інфраструктура. Reuters повіомляє, що у тисяч людей скасувались записи до лікарів, а також закрились продовольчі банки, які годували багатьох малозабезпечених. Багато пацієнтів повідомили, що запис на прийом до Національної служби охорони здоров’я, на який вони чекали місяцями, раптово скасовано. Лікарі пояснюють, що деякі пацієнти, які чекали до двох років планової операції або призначень будуть дуже розчаровані, якщо їх відвідини скасують 19 числа, на коли запланованих похорон королеви. Є також занепокоєння щодо ресурсів Національної служби охорони здоров’я, необхідних для повторного запису на прийом. За повідомленням, зараз понад 6 мільйонів людей перебувають у списку очікування на лікування. Згідно з підрахунками Reuters за останні шість місяців, NHS обслуговує в середньому 888 000 прийомів загальної практики щодня.

Сьогодні Папа Римський Франциск прибув до Казахстану з триденним візитом, під час якого відбудеться міжконфесійна конференція. Повідомляється, що під час візиту Папа не зустрінеться з главою Російської православної церкви, патріархом Кірілом.

Глава Католицької Церкви візьме участь у конференції, де зустрінеться з віруючими різних конфесій з 50 країн. Активний прихильник війни Росії проти України Патріарх Кіріл скасував свій візит минулого місяця після того, як Папа Франциск заявив, що не буде мати особисту із главою Російської православної церкви на конференції. Також наразі невідомо, чи зустрінеться Папа Римський із очільником КНР Сі Цзіньпінем, який у той самий чавс також буде у Казахстані. Франциск лише зауважив, що готовий навідатись до Китаю.

Завтра в Угорщині набуде чинності нова зміна в законодавстві про аборти – угорських жінок, які хочуть зробити аборт, змусять прослухати серцебиття плоду перед процедурою. За законом тепер вагітні жінки спочатку мають отримати висновок від акушера-гінеколога про те, що вони «чітко ідентифікованим способом» побачать «життєво важливі функції» плоду. Поправка викликала резонанс в угорському суспільстві – як повідомляють місцеві медіа, видання Telex написало запит до Міністерства внутрішніх справ із проханням роз’яснити як мають діяти лікарі. Міністерство відповідо, що багато угорців «пов’язують початок життя дитини з першим ударом серця», а настанова рекомендує б«ільш повний спектр інформації для вагітних». Видання Hungary Today пише, що за словами правозахисників, що це небезпечне наближення до жорсткіших обмежень, адже уряд Угорщини близький з країнами, які ще більше занурені в «хрестовий похід проти добровільних абортів».

Генштаб повідомляє, що станом на 18:00 протягом цієї доби було 8 ракетних, 4 авіаційних удари та 15 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по території України. Натомість Сили оборони України завдали 11 ударів окупантам – уражено шість позицій живої сили і техніки росіян, три позиції ЗРК та збито ворожий літак. 

Автор:
Тиждень