Новий законопроект про вибори не передбачає ліквідації старих схем фальсифікацій

9 Травня 2011, 15:48

Основною тенденцією нового виборчого законопроекту є те, що януковичівська команда взяла курс на монополізацію свого становища у Верховній Раді.  Цьому сприятиме, зокрема, ліквідація блоків як суб’єктів виборчого процесу та підвищення прохідного бар’єру з 3% до 5%.

Ще одним дуже потужним фактором посилення позицій Партії регіонів у парламенті стане запровадження змішаної пропорційно-мажоритарної системи виборів. Зважаючи на незрівнянно вищу ресурсну базу (матеріальну, фінансову, адміністративну) партії влади, у мажоритарних округах регіонали можуть скласти серйозну конкуренцію опозиційним кандидатам не лише в Центрі України, а й на Заході.

У технічному варіанті законопроекту ні в частині, що прописує зміст виборчого бюлетеня, ні в частині, що стосується процедури підрахунку голосів, опції «не підтримую жодного кандидата» чи аналогічної «проти всіх» немає. Тобто частина виборців, швидше за все, віддасть за кого-небудь свій голос.

Крім того, технічний законопроект не змінив вже апробованих норм фальсифікацій – система виборчих комісій і далі формується підконтрольними ПР парламентськими партіями.

Як і в попередній редакції закону, за поданням від парламентських фракцій кандидатури обов’язково включають до виборчих комісій, а від непарламентських партій – за жеребкуванням.

У новому законопроекті також збережено інститут попереджень і скасування реєстрації кандидатів у народні депутати, що дає змогу визнавати недійсною реєстрацію будь-якого неугодного кандидата.

Детальніше читайте у статті «Фальсифікація виборів 2012 вже розпочалася».