Зокрема, новий керівник посольства ЄС в Україні має репутацію одного з найкращих нинішніх польських дипломатів з понад 20-річним досвідом роботи у різних європейських країнах. Його дипломатична кар’єра розпочалася у 1990-х, за часів першого міністра закордонних справ незалежної Польщі Кшиштофа Скубишевського. У 1990-1996 обіймав низку посад (від другого секретаря посольства до Повноважного радника-міністра) у посольствах Республіки Польща у Празі та Любляні. Потім два роки був послом Польщі у повоєнній Боснії та Герцоговині. З 1998 по 2001 рік працював у МЗС Республіки Польща, зокрема був радником у кабінеті міністра закордонних справ Броніслава Геремка, опікуючись питаннями закордонної політики стосовно всіх країн Європи. Понад 5 років (2001-2006) був послом у Франції. З 1 лютого 2007 року і донині отримав посаду постійного представника Польщі у Євросоюзі, яка є однією з ключових для польської дипломатії, оскільки відіграє роль своєрідного «міні-МЗС» Польщі у Європейському Союзі.
"Ймовірно, що призначення поляка Томбінського на посаду голови представництва ЄС у Києві з-поміж 5 претендентів, більшість з яких була британцями, багато в чому продиктоване його роллю у підтримці євроінтеграційних процесів України під час головування Польщі у Раді ЄС в другій половині 2011 року. Також цей дипломат має досвід того, яким чином країна виходить зі стану колапсу (на прикладі Боснії та Герцоговини) чи наближається до євростандартів (приклад Чехії)", – пише автор.
Для поляків це призначення є ще однією зовнішньополітичною перемогою, своєрідним кредитом довіри з боку керівництва Європейського союзу, визнання їх головними спеціалістами з українських проблем, своєрідного лідера східної політики Європейського Союзу. Таким чином керівництво Польщі здобуває ще один невеличкий, але все ж таки реальний важіль у справі лобіювання євроінтеграції України та питань Східного партнерства. Сам дипломат у єдиному, даному після офіційного оголошення його місію до України, коментарі для RMF 24 оцінив своє нове призначення як «суму того досвіду, здобутого протягом 22 років у МЗС, але також як вираз того, що поляки у структурах ЄС, у тим, як Союз вибудовує свою політику, починають цінуватися як істотні співавтори».
Детальніше читайте: Новий посол України в ЄС знається на євроінтеграції і має досвід роботи в «проблемних» країнах