Новий пакет санкцій: Китайську компанію зі штучного інтелекту звинуватили у розробці програмного забезпечення для ідентицікації уйгурів за обличчям

Світ
10 Грудня 2021, 19:55

США  наклала великі санкції, через порушення прав людини на десятки людей та суб'єктів, пов'язаних із Китаєм, М'янмою, Північною Кореєю та Бангладешом, а також додали китайську найдорожчу у світі компанію зі штучного інтелекту SenseTime Group до інвестиційного чорного списку.

Канада та Велика Британія приєдналися до Сполучених Штатів у накладанні санкцій, пов'язаних із зловживанням правами людини у М'янмі, а Вашингтон наклав перші санкції на Північну Корею за адміністрації президента Байдена, крім того, санкції стосуються військових суб'єктів М'янми.

"Наші дії сьогодні, особливо у партнерстві з Сполученим Королівством та Канадою, надсилають повідомлення про те, що демократії у всьому світі будуть діяти проти тих, хто зловживає силою держави, щоб заподіяти страждання та репресії", – сказав заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Читайте також: "Катастрофа" з правами людини в М'янмі: ООН закликає до негайних дій

Північнокорейська місія в Організації Об'єднаних Націй та представництва Китаю, М'янми та Бангладешу у США відразу не відреагували на запити на коментар.

У заяві Міністерства фінансів США сказано, що китайську компанію штучного інтелекту SenseTime додали до списку "компаній китайського військово-промислового комплексу", звинувативши її в розробці програм розпізнавання обличчя, які можуть визначити етнічну приналежність людини, з особливим акцентом на ідентифікації етнічної приналежності уйгурів.

У результаті компанія потрапить під заборону інвестицій для американських інвесторів.

За оцінками експертів та правозахисних груп ООН, понад мільйон людей, в основному уйгури та представники інших мусульманських меншин, були затримані в останні роки у великій системі таборів у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

99