Новий міністр енергетики обіцяє налагодити співпрацю з Каськівим щодо LNG-терміналу

26 Грудня 2012, 11:07

«Розберемося з LNG-терміналом, я впевнений в тому, що ми зробимо перезавантаження і налагодимо співпрацю з Національним агентством щодо проекту LNG-терміналу. Я впевнений, що ми доведемо цей проект до його логічного завершення, тобто – до побудови», – сказав він.

Як повідомлялося раніше, 26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту «LNG термінал». Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.

Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.

Сам підписант – Джорді Бонвехі – пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії. Іспанська компанія Gas Natural Fenosa подала позов у Вищий суд Іспанії до Бонвехі.

Глава Державного агентства з інвестицій та інновацій Владислав Каськів через інцидент із «LNG-терміналом» написав заяву про звільнення.

Віктор Янукович визнав, що ідея національних проектів із Каськівим провалилася.