Новий голова Миколаївської ОДА припустився численних помилок у завданні

21 Жовтня 2016, 15:40

Переможець конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної держадміністрації, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Савченко у своїй письмовій презентації на конкурсі припустився численних помилок.

Це з'ясували журналісти програми «Схеми», отримавши доступ до документів презентації і результатів тестової роботи переможця конкурсу.

Десятки помилок у словах можна помітити на кожній сторінці презентації Савченка, підготовленої під час роботи над ситуативним завданням.

У його роботі – численні друкарські помилки, невідповідність у відмінках, а інколи й незрозумілі мовні звороти. Наприклад, «диячу освиту» замість «дитячу освіту» або «навидь ликів» замість, очевидно, «навіть ліків».

Є вислови, коли не одразу можна зрозуміти, що мав на увазі кандидат-переможець. Наприклад, «підрамка селу», «пітоні води», «дующего институту праці».

Як заявив експерт платформи «Реанімаційний пакет реформ» Микола Виговський, вільне володіння українською мовою – це необхідна вимога для очільника обласної державної адміністрації, посада якого належить до державної служби категорії «А».

Попри те, що презентацію демонстрували на екрані перед комісією, яка і мала оцінювати роботу та виступ, жоден із її членів не звернув уваги на численні граматичні помилки і не поставив жодного запитання щодо якості написання роботи.

Сам Савченко пояснив журналісту програми таку кількість помилок у своїй презентації так: «Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну розуміючи, те, що треба щось здавати, да, а те, що я написав не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився».

 

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки зобов'язало своїх працівників під час виконання службових обов'язків розмовляти лише українською мовою.