Новий генсек ООН окреслив головний пріоритет своєї діяльності

13 Жовтня 2016, 19:17

Португалець Антоніу Гутерреш, який із 1 січня 2017 року стане генсеком ООН, назвав ініціативи щодо врегулювання конфліктів у світі одним зі своїх основних пріоритетів.

«Найважливішим пріоритетом буде дипломатія, націлена на досягнення миру», – сказав португалець в четвер у Генасамблеї ООН, яка схвалила його кандидатуру на пост генерального секретаря організації.

«Без миру у житті немає сенсу, неможливий сталий розвиток», – зазначив Гутерреш.

Він розповів, що під час навчання в ліцеї захоплювався історією. «Тоді я дізнався, що раніше у всіх війнах були переможці. Сьогодні це не так: ми бачимо одних лише тих, хто програв, а самі війни здаються нескінченними, – зазначив політик. – Наш колективний обов'язок – покласти край такому стану речей».

Говорячи про майбутню роботу, Гутерреш запевнив, що в повній мірі усвідомлює труднощі, які належить подолати, а також існуючі обмеження повноважень генсека ООН.

Майбутній генсек нагадав, що багато років пропрацював верховним комісаром ООН у справах біженців, і за цей час мав можливість побачити найбільш знедолених людей на планеті. «І тепер я хотів би, щоб боротьба за людську гідність базою для моєї роботи і, я сподіваюся, базою для нашої з вами спільної роботи», – заявив Гутерреш.

Як повідомлялося, 13 жовтня Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй затвердила кандидатуру колишнього прем'єр-міністра Португалії Антоніу Гутерреша новим генеральним секретарем організації. 

Нагадаємо, термін Пан Гі Муна на посаді генерального секретаря ООН закінчується 31 грудня 2016 року.

За традицією, генеральні секретарі ООН обираються з різних регіонів світу відповідно до принципу ротації. Пост генсека вже займали вихідці з Азії, Африки, Латинської Америки та Західної Європи.