Новохатько пояснив, що місця на молебні вистачає лише Кірілу, Путіну, іноземним гостям і «нашим» з хором

24 Липня 2013, 13:57

"Проблеми тут немає і не треба тут політизувати. Всі ми знаємо приблизну площу цього місця біля пам'ятника (Володимиру – Ред.)", – зауважив Новохатько.

Він зазначив, що на невелику площу біля пам'ятника Володимиру, де відбудеться молебень, насамперед, прийдуть іноземні гості, представники різних церковних конфесій, світські і духовні керівники.

"Не потрібно говорити, що там буде якась одна країна. Там будуть представники всіх країн, які до нас приїдуть – світські та релігійні. Плюс наші, плюс хор, плюс духовенство. Більше місця там просто немає", – констатував Новохатько.

Водночас, він зазначив, що уКиєві є і інші місця, де в рамках святкування хрещення Русі проходитимуть святкові заходи, які віруючі можуть вільно відвідати.

Він нагадав, що молебень на Володимирській гірці транслюватиметься "Першим національним" каналом в режимі прямої трансляції.

Як повідомлялось, в УПЦ МП не рекомендують віруючим приходити на молебень, який відбудеться 27 липня з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі за участі Кіріла та кільког глав держав . За словами голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрея Георгій Коваленка, молебень відбуватиметься на Владимирській гірці з високим рівнем охорони, а тому бажаючим відвідати молебень видаватимуть спеціальні перепустки, кількість яких обмежена.

У зв’язку з цим, Коваленко порекомендував замість відвідування молебню подивитися його по телевізору, або послухати по радіо, а також прийти на богослужіння в Києво-Печерську лавру.

У МЗС повідомили, що президенти Росії, Молдови та Сербії підтвердили свою участь у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі.

Нагадаємо, у червні посол Росії Міхаіл Зурабов заявив, що Україна та Росія спільно відсвяткують1025-річчя хрещення Русі «з усім розмахом».