- Історичні пам'ятки та об'єкти у Кесоні (Північна Корея): Залишки північнокорейських фортеці, яка колись оточувала Кесон, стародавній столиці династії Корі Кореї, яка правила Кореєю з 918 по 1392.
- Гора Фудзі (Японія): засніжений стратовулкан охоплює дві префектури Яманасі-і Сідзуока. Це найвища гора в Японії, висота 3 776 м, і 17-ий об'єкт в Японії, який занесено до переліку Всесвітньої спадщини.
- Гірські фортеці Раджастану: шість городищ-фортець на північному заході Індії, в тому числі фортеця Амбер біля Джайпуру столиці Раджастану, Індія. Фортеці є доказом сили та величі раджипурських князівств, які процвітали в регіоні з 8 до 18 століття.
- Рисові поля Хунхе-Хані (Китай): рисові тераси, які розташовані на схилах в провінції Юньнань та налічують 1300 років вирощування рису.
- Вілли Медічі (Італія): дванадцять вілл і два сади в місцевості Тоскана, демонструють вплив сім'ї Медічі на сучасну європейську культуру. Побудований між 15-м і 17-м століттями, вілли уособлюють новий стиль королівських резиденцій.
- Агадес: місто Агадес (Нігер), засноване в 15 столітті з його мечеттю та Палацом Султана, називають ще "воротами пустелі", оскільки місто лежить на перехресті транссахарської караванної торгівлі.
- Пустеля Наміб: берегова зона пустелі в Намібії, основне джерело води, в якій є туман.
- Гірський парк Вільгельмсхьоге в м. Кассель (Німеччина): водні каскади та величезна статуя Геркулеса відображають унікальність історії європейського барокового паркового мистецтва.
- Китобійна станція в м.Ред-Бей на півострові Лабрадор (північно-східна Канада): заснована моряками-басками, які прибули до Канади з Іспанії та Франції у 16 столітті.
- Сіньцзян Тянь-Шань: гори Тянь-Шань в Синьцзян на північному заході Китаю (Уйгурський автономний округ) представлені одним з найбільших гірських хребтів в світі.
- Палац Голестан (також Мармуровий палац) в м. Тегеран (Іран). Надзвичайна архітектурна споруда та сади навколо неї були споруджені в епоху династії каджарів і є одними із найстаріших в Тегерані.
- Гора Етна (Італія): італійський вулкан є найвищим діючим вулканом на європейському континенті, заввишки близько 3380 метрів.
- Херсонес Таврійський (Україна): місто розташоване на Кримському півострові та узбережжі Чорного моря є місцем знахідок залишків старого міста, заснованого греками-дорійцями в 5 ст. до н.е., та сільськогосподарських угідь, які поділені на прямокутні ділянки "хори".
- Біосферний заповідник Ель Пінакате і Гран Десіерто де Алтар (Мексика): вулканічні щити Ель Пінакате та пустеля в штаті Сонора є домівкою для багатьох рідкісних видів рослин та тварин.
- Коїмбрскій університет – найстаріший університет в Португалії і один з найстаріших в Європі, заснований у 1290 році
- Таджицький національний парк, в якому розташовані найвищі гірські хребти на Євразійському континенті. Займають близько 2,5 млн га парку
- Дере'яні церкви в Карпатських горах. 16 дерев'яних церков на території України та Польщі є прикладами церковної будівельної традиції притаманній східним православним та греко-католицьким церквам. Церкви представляють такі типи архітектури: гуцульський (Україна), галицький (чотири Україна і дві на території Польщі), бойківський (дві в Україні та одна в Польщі) і лемківський (всі п'ять на території Польщі)
- Історичне місто-порт Левука (о. Фіджі). Місто було першою столицею колоніального Фіджі. Передане британцям в 1874 році.
- Місто-фортеця Аль Зубара (Катар). Найбільша археологічна пам'ятка Катару. Зараз місто закинуте і є лише туристичною візиткою. Раніше ж форт був знаменитим центром торгівлі та місцем ловлі перлин.
Нові об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
27 Червня 2013, 14:08