Нові начальники обласних ГУМВС: брати губернаторів і прокурорів, генерали «тітушок» та один боєць АТО

VIP-хроніки
8 Вересня 2014, 13:10

Червоним кольором ми позначили «вчорашніх» – міліціонерів, які за часів режиму Януковича обіймали високі посади у МВС. Таких з розглянутих нами 23 очільників обласних МВС (Житомирська область «is absent today» з огляду на відсутність офіційної інформації на сайті ГУВМС регіону) 13.

Жовті – «позавчорашні» – під час Януковича керівних посад не обіймали (і, подекуди, взагалі не працювали у міліції), однак вже займали найм’якіші крісла раніше. Таких ми нарахували 8.

Зелені графи – нові обличчя, які високих посад у МВС не обіймали ніколи і, як з’ясувалося за фактом «знайомства», за часів Януковича в міліції не працювали взагалі. Їх двоє…

Артем Фурманюк, Радіо Свобода, про Костянтина Пожидаєва (Донецька область): «…Константин Пожидаев – стопроцентный ставленник так называемого Донецкого клана, лично преданный Ахметову и его окружению еще со времен «бурных» девяностых. От своих источников в среде бывших убоповцев (что пожелали и сегодня остаться неназванными) мне неоднократно приходилось слышать о том, что Пожидаев находился на постоянной платы в известных всем Донецке «авторитетов» Михаила Ляшко и Гиви Немсадзе. Мол, те постоянно оставались чистыми перед законом, благодаря своевременной информации, которым их щедро обеспечивал высокопоставленный борец с организованной преступностью Пожидаев.

Стоит упомянуть и о том, что пострадали от жестокости банды «черных риэлтеров» Нифонтова, которая терроризировала Донецкую область во второй половине 2000-х годов, в один голос уверяли, что преступников «крышует» руководство донецкого Убопа. В ту пору возглавлял именно Константин Пожидаев.

Читайте також: Єгор Фірсов: «Без реконструкції Донбасу не буде реконструкції України»

Отмечу также, что Пожидаева вернули в органы внутренних дел в начале 2007 года. К тому времени Донецкий клан почти полностью оправился от поражения в 2004 году и сумел договориться с президентом Ющенко…»

ZIK.UA про Сергія Шаранича (Закарпатська область): «…ще в березні Люстраційний комітет Закарпаття заявив: Cергій Шаранич не має морального права обіймати керівну посаду в області.

Правоохоронцю закидають співпрацю зі старою владою, хабарництво, а ще він не раз ставав фігурантом гучних скандалів в області. Після місяця протестів ужгородців наприкінці квітня МВС таки призначило конкурс на посаду очільника обласної міліції. Окрім Сергія Шаранича, на крісло претендували ще двоє кандидатів. Але, як днями повідомили місцеві журналісти та активісти, саме кандидатуру Шаранича МВС уже практично погодило на високу посаду…»

Єгор Соболєв про Ярослава Голомшу (Київська область): «…Його єдиний недолік – це те, що брат Микола Голомша є заступником Генпрокурора України».

Politrada.com.ua про Науменка (Луганська область): “…Больше года А.Науменко отсиживался на посту помощника министра в Отделе представителей министра Аппарата МВД. Затем дважды возглавлял УВД в Николаевской области, в перерыве между этими назначениями руководил милицией Луганщины. Там он прославился тем, что открыл дом-музей бывшего главы МВД СССР Н.Щёлокова и добился присвоения одной из улиц имени одиозного министра. По личному признанию А.Науменко, он явлется фанатом и поклонником этого человека, который до сих пор считается главным коррупционером времён “застоя”. Факт весьма красноречивый, тем более, что и в Николаеве, и в Луганске наш “герой” вновь воспрял духом и опять стал прежним “железным Толиком”. Со всеми вытекающими последствиями для рынка металлолома и его участников… В одном из своих интервью он даже умудрился невольно проговориться о своей “деятельности”, заявив: “Когда я первый раз возглавлял Николаевское облУВД, мы 18 фирм подготовили на лишение лицензии. Они потом порешали этот вопрос”. Честно, откровенно, с военной прямотой…»

Люстраційний проект #НеБутиСкотом про Івана Корсуна (Полтавська область):

«…За інформацією джерел, керував тітушками і Беркутом 22 березня 2013 року, коли журналістів, а також народних та обласних депутатів від опозиції не пускали на сесію Черкаської обласної ради. А депутат Олександр Сингаєвський пізнав у ньому того, хто зламав йому на мітингу палець…»

Читайте також: У пошуках нового Черчилля

«Рівне вечірнє» про Миколу Щирука (Рівненська область) задля зняття якого з посади активісти перекривали трасу Київ-Чоп: «…Якщо вірити у щирість Ширука, то талант бізнесмена прокинувся у його 21-річного сина якраз після того, як батько покерував на Рівненщині боротьбою з економічними злочинами…»

«…Зазирнемо у податкову декларацію полковника Щирука. Його річний дохід має такий розмір, що аби купити подібний будинок, Щируку та його родині слід було 15 років нічого не їсти і не пити, не купувати ні одягу, ні взуття, не кажучи вже про придбання автомобіля. Звісно, що у таких випадках нашим чесним і непідкупним правоохоронцям зазвичай допомагає або жінка, або син чи дочка, або бабуся, які починають абсолютно законно отримувати земельні ділянки й абсолютно законно оплачувати проектування, будматеріали та роботу на будівництві чесно заробленими грошима. Щирук — не виняток…»

ЗМІ про Артура Мєрікова (Миколаївська область): «…Назначение начальником УМВД Украины в Николаевской области Артура Мерикова без проведения общественного конкурса начальник штаба Министерства внутренних дел Украины Михаил Вербенский объяснил близостью президентских и мэрских выборов. Об этом он сообщил николаевским журналистам после представления нового начальника областного УВД».

ZIK.UA про Валерія Зінченка (Чернівецька область): «…Матір головного міліціонера Буковини Валерія Зінченка, яка працювала до виходу на пенсію вчителькою молодших класів, виявилася власницею розкішного будинку у Новій Гуті на Прикарпатті. Саме на Івано-Франківщині її син раніше очолював обласну ДАІ. А от сам Валерій Зінченко зараз мешкає у передмісті Чернівців – у розкішному особняку».

0462.ua про Олега Демченка (Харківська область): «…Как только «всплыли» данные о том, что пост главного милиционера области отдадут экс-начальнику харьковской милиции Демченко, черниговское отделение общественного движения «Правий Сектор» отреагировало мгновенно: «За його керівництва в Харкові відбулася низка резонансних вбивств, які так і не розкрили. Зокрема, це вбивство інкасаторів, розстріл кіллером бізнесмена у його власному авто, загибель журналіста Климентьєва. І досі у всіх на вухах історія з відрізаними головами судді Трофимова та його родини. За час його керівництва міліція не просто не захищала протестувальників від нападів сепаратистів та прихильників влади, а безпосередньо брала участь у тиску на мітингувальників. На їх очах тітушки та "Оплот" били людей, а керівництво міліцейської академії направляло курсантів для розгону Майдану. Зараз ми маємо можливість спостерігати за розгулом сепаратистів, гостей із РФ і нереагування на побиття українських громадян з боку міліції. Олега Демченка насправді можна і потрібно притягувати до відповідальності за саботаж роботи правоохоронних органів і підтримку сепаратизму. У час формування нового уряду харківська міліція відмовилася підпорядковуватися новій владі і міністру Авакову. Більше того, тоді керівництво обласної міліції звернулося до харків'ян з проханням допомогти захищати обласну раду від патріотів» — заявил «Правый сектор» Чернигова. Кроме того, 12 марта в Чернигове на Красной площади было созвано Вече с целью не допустить к работе милиционера с сомнительной репутацией…»