Захід традиційно зустрічав відвідувачів червоною доріжкою, на якій фотографуються гості й учасники події – хто зі стьобом, а хто всерйоз. Цікаво, що дрес-код заходу, чітко заявлений у попередні роки (або умовно вечірній одяг, або етнічний), останнім часом організатори офіційно не наголошують, проте гості стихійно його більш-менш дотримуються. А найвиразнішою тенденцією «Коронації»–2013, здається, стала відмова від «треш-гламуру», за який організаторів дотепер дуже часто критикували – так, цьогоріч на столах поміж дам, вбраних у вечірніх сукнях, уже не лежали чіпси. І в репертуарі музично-розважальної частини вечора вже не переважав український шансон, натомість дитячий колектив зворушував присутніх виконанням народних пісень, Марійка Бурмака піснею «Не бійся жити» нагадувала про буремні часи Помаранчевої революції, і зал їй підспівував, а потім на «Коронації» виступив гурт «Кому Вниз».
Основні премії конкурсу цього разу особливо щедро «розбавили» преміями «іменними»: від окремих письменників, університетів, підприємств тощо. Наприклад, відома своїми пристрасними виступами київська еротична поетка Леся Мудрак відзначила як «Найепатажніший твір» поезію Уляни Дудок зі Львова. Вона, щоправда, не декламувала своїх віршів, але й оголошення премії вийшло достатньо емоційним.А ось молода письменниця Анна Багряна дістала спеціальну відзнаку від МБФ «Здоров’я українського народу» в рамках проекту «Відродження української листівки» за роман «Краще так». До речі, про листівки – під час нагородження урочисто погасили спеціальну марку, присвячену «Коронації слова».
Загалом спеціальних відзнак було аж 22.
Що ж до головних переможців, тобто тих письменників, твори яких обрало у визначених номінаціях журі, тут зберегла актуальність тенденція більшості «коронаційних» років – відзначені автори переважно не дуже відомі навіть присутнім у залі учасникам і спостерігачам літературного процесу. Отже, «Коронація слова» дає шанс на нові цікаві відкриття, проте він, як уже писав «Тиждень», втілюється далеко не завжди. Побачимо, як воно буде з лауреатами 2013 року. А ось і самі лауреати:
Номінація «Романи»
І премія – Богдан Коломійчук (Львів) – «Людвисар».
ІІ премія – Марина Троян (Черкаська область) – «Обліковець».
ІІІ премія – Тетяна Белімова (Київ) – «Київ-крапка-ua».
Номінація «Прозові твори для дітей»
І премія – Оршуля Фариняк (Луцьк) – «Айхо».
Олександр Гаврош.
Номінація «Кіносценарії»
І премія – Олексій Ганзенко (Київська область) – «Юля намалює краще».
Номінація «Кіносценарії для дітей»
І премія – Лана Ра (Київ) – «Ґудзи-Мудзи Королева Країни Загублених Ґудзиків».
Надія Симчич
Номінація «П’єси»
І премія – Надія Тубальцева (Дніпропетровськ) – «Золотий поріг».
ІІ премія – Дмитро Єльніков (Львів) – «Каньйон людей, або ж Дворище».
ІІІ премія – Віктор Рибачук (Київ) – «Моя Монро».
Серед дипломантів цієї номінації виявилось і двоє авторів, відоміших як поети, – Любов Якимчук і Мирослав Лаюк.
Номінація «П’єси для дітей»
І премія – Володимир Читай (Львів) – «Цап-цар».
Номінація «Пісенна лірика»
І премія – Євген Цимбалюк (Рівненська область) – «Три сльози – три жарини».
ІІ премія – Світлана Дідух-Романенко (Київська область) – «Спалах».
ІІІ премія – Андрій Павловський (Київ) – «Любові не буває забагато».
Номінація «Пісенна лірика для дітей»
І премія – Алла Бінцаровська (Тернопіль) – «Усмішка матусі».