Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

Суспільство
18 Червня 2021, 14:44

 Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВОЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють в регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

 

Серед 40 тис волонтерів, що брали участь у три фазі клінічних досліджень зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках його виявлено до двох тижнів після введення другої дози вакцини. 

 

Загалом за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на Covid-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння”.

 

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника + 5 ° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -90 градусів для вакцини Pfizer.

 

Читайте також: Чим небезпечний штам "Дельта"

 

“Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, – це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer і BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

 

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV). CVnCoV була однією з двох вакцин, які дозволили б до використання в країнах ЄС за доведення їх безпечності та ефективності поряд із вакциною Sanofi-GSK

 

Читайте також: Спрей, одна доза і ризики

 

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

 

CureVac – німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування фази 1 та 2а вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані фази 1загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл