Нова стратегія США щодо Афганістану. Трамп вирішив збільшити кількість військових

21 Серпня 2017, 09:27

Частиною нової стратегії США в Афганістані, яку президент Дональд Трамп має намір оголосити в понеділок, 21 серпня, повинно стати збільшення чисельності американських військових на афганській території на 4 тисяч осіб. Про це пише видання The New York Times.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс, перебуваючи в Аммані (Йорданія), заявив в неділю журналістам, що відтепер стратегічний процес стане значно жорсткішим.

На думку The New York Times, Трамп в своєму зверненні вимагатиме від союзників по НАТО більш активного залучення у врегулювання ситуації в Афганістані, щоб розділити той тягар, який несуть Сполучені Штати.

Газета зазначає, що стратегія щодо Південної Азії торкнеться, переважно, Пакистану. США мають намір чинити тиск на Ісламабад, щоб він припинив надавати притулок афганським талібам, які дестабілізують ситуацію в країні і влаштовують теракти, в тому числі і проти військовослужбовців США і НАТО.

Як йдеться у повідомленні Білого дому, Трамп звернеться до військових та народу країни і "о 21:00 з військової бази Fort Myer на північний захід від столиці представить нові моменти, що стосуються залучення Америки в справи Афганістану і Південної Азії".

У п'ятницю Трамп з афганської проблеми вже провів зустріч з керівництвом відомств, що займаються питаннями безпеки. За повідомленнями, що надходять ЗМІ, "було ухвалено багато рішень".

У червні секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс потребує збільшення своєї присутності в Афганістані в рамках операції «Рішуча підтримка» (Resolute Support) для продовження допомоги демократичному уряду цієї країни.