Північнокорейська ракета-носій, за допомогою якої 7 лютого був запущений супутник, мала більшу дальність польоту порівняно з її попередницею у 2012 році, повідомив на умовах анонімності представник Міністерства оборони Південної Кореї.
За словами джерела, ця триступенева ракета схожа на ракету «Инха-3», яка 12 грудня 2012 року вивела на орбіту перший супутник КНДР, запуск якого був підтверджений іншими джерелами.
Ракета, яка стартувала 7 лютого, мала дальність польоту приблизно в 12 тисяч кілометрів, в той час як «Инха-3» у 2012 році – 10 тисяч.
Представник південнокорейського Міністерства оборони також зазначив, що Північна Корея ще не здатна повертати запущену ракету назад в атмосферу Землі, що необхідно Пхеньяну для отримання технології створення міжконтинентальних балістичних ракет.
Крім цього, невідомо, чи функціонує виведений на навколоземну орбіту північнокорейський супутник, додав він.
7 лютого Пхеньян оголосив про запуск штучного супутника Землі, який був виведений на орбіту балістичною ракетою-носієм. Резолюціями Ради Безпеки ООН Північній Кореї заборонені ракетні запуски з використанням балістичних технологій.
США та їх союзники вважають, що запуск Пхеньяном супутників є прикриттям для випробувань балістичних ракет військового призначення, здатних нести ядерний заряд.
Представник Пентагону Пітер Кук заявив, що, у зв'язку з цією ситуацією, Міноборони США незабаром почне проведення консультацій із Південною Кореєю з приводу поліпшення системи ПРО обох країн.
Нагадаємо, наприкінці січня уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.
7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування.