Нова Рада може вперше зібратися за годину після того, як розійдеться стара

Акценти
20 Листопада 2012, 17:52

За словами співрозмовника, дата початку роботи нової Ради залежить від ходу ухвалення джербюджету-2013.

«Якщо вони зможуть домовитися, щоб бюджет приймала ця Рада і встигнуть зробити це до 4 грудня, то новий парламент збереться буквально через годину після того, як розійдеться старий. Якщо ж ні, то робота чинного парламенту буде продовжена настільки, скільки потребуватиме ухвалення бюджету. Для влади критично важливо, щоб бюджет ухвалило нинішнє скликання, бо в майбутньому буде багато нових депутатів, зокрема, й мажоритарників, які мають певні ілюзії щодо бюджетного процесу. Потрапивши в Раду, вони вірять в те, що зможуть якось впливати на бюджетний процес, і «слухняно» не проголосують, як нинішні депутати», – сказав співрозмовник.

Він додав, що в такому разі бюджет не буде ухвалено аж до Нового року.

Також джерело розповіло про намір влади щодо формування парламентських комітетів наступного скликання, зокрема, візьме від свій контроль комітети, пов’язані з економікою, насамперед податковий, митний тощо.

А такі комітети, як, наприклад, з питань свободи словам чи культури й духовності регіонали цілком можуть одразу віддати опозиції.

За словами співрозмовника, регіонали намагатимуться максимально укрупнити комітети, наприклад, зливши в один комітет питання бюджетної, митної, податкової політики, європейської інтеграції і зовнішніх відноси тощо – «адже розуміють, що їм не вистачить депутатів, щоб отримати стабільну більшість в усіх важливих комітетах».

«Важливим також буде комітет соціальної політики, якщо регіонали не віддадуть його опозиції, популістські соцініціативи якої уряд буде вимушений «рубати» – і ставати ідеальною мішенню для критики з боку тої ж опозиції. Ще важливий комітет держбудівництва і місцевого самоврядування, адже саме через нього проходять всі питання щодо виборів. А в нас «на носі» вибори в київську владу», – зазначив співрозмовник, підкресливши, що більш конкретних рішень щодо розподілу комітетів та їх персонального складу і керівництва Партія регіонів поки не виробила.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради сьогодні внесли зміни до регламенту, згідно з якими наступне засідання Верховної Ради VI скликання відбудеться 4 грудня. 

Як повідомлялося, партії "Батьківщина", УДАР та "Свобода" в новому скликанні Ради претендують на керівництво 11 комітетами, а також спеціальною контрольною комісією з питань приватизації.

94