Нова очільниця МОЗ висловилася про медичний канабіс

16 Вересня 2019, 17:15

Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила, що ліки з медичним канабісом повинні бути доступними для українців. Про це вона сказала під час онлайн-зустрічі щодо захисту прав пацієнтів в Україні, повідомляє Укрінформ

 

“Є пацієнти, які потребують доступу до медичних препаратів, що містять у собі складову медичного канабісу, і є ефективними та результативними у знятті симптомів. Питання медичної форми канабісу стосується більше стандартів лікування: що результативніше, якісніше лікування, то менше пацієнт має потреби шукати додаткової медичної допомоги, щоб швидше соціалізуватися до свого звичайного життя. Але пацієнти в Україні мають право на доступ до препаратів, що містять складові медичного канабісу. Ми робитимемо це крок за кроком”, – заявила міністр.

 

Нагадаємо, 21 травня понад 50 депутатів з різних фракцій зареєстрували у Верховній Раді законопроект №10313, який передбачає легалізацію обороту медичного канабісу. 

 

4 вересня Скалецька заявила, що переговорила з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, який раніше заблокував ініціативу щодо дозволу медичної марихуани. Вона додала, що в Раді може з'явитися новий законопроект.