Нова хвиля українського кіно. Які стрічки вийшли в прокат у 2018 році

18 Грудня 2018, 21:00

До кінця 2018 року в прокат має вийти рекордна для історії українського кіно кількість фільмів, а саме: понад 30 картин. Нові українські стрічки відзначаються, насамперед, жанровим різноманіттям та тематикою. Чимало українських картин отримали нагороди на різних міжнародних кінофестивалях.

 

Своєю чергою, держава профінансувала більшу частину фільмів, що вийшли в кінопрокат у цьому році. Зокрема, значне держфінансування отримали стрічки про події на Донбасі та історичні фільми.  

 

Найуспішнішим став мультфільм "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила", що зібрав в загальносвітовому прокаті близько 2,5 мільйона доларів. Водночас фільм "Скажене весілля" заробив близько двох мільйонів доларів.

 

Тиждень.ua зібрав українські стрічки, що вийшли в прокат у 2018 році.

 

"Казка про гроші"

Фільм режисера Олесі Моргунець-Ісаєнко вийшов в обмежений український прокат 25 січня

 

 

Сюжет стрічки заснований на повісті "Йом-Кіпур, або Судний день" письменника Володимира Короленка. Картина розповідає про історію парубка Левка, який успадковує млин свого дядька, що, у свою чергу, породжує нестримну жагу до грошей. Однак, коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього.

 

Загальний кошторис стрічки становить 11,9 мільйона гривень, 100% з яких надало Держкіно України.

 

 

"Міф"

Фільм режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія вийшов у широкий український прокат 8 лютого

 

 

Документальний фільм розповідає про життя відомого оперного співака та Героя України Василя Сліпака, який воював на Донбасі та загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера. Сюжетна лінія стрічки побудована у вигляді етапів життя Сліпака. Автори фільму поєднали два жанри: кіно та концерт.

 

Загальний кошторис стрічки становить 1,5 мільйона гривень, водночас фільм отримав 620 тис грн державного фінансування.

 

 

"Сотка"

Фільм режисера Олександра Беляка вийшов в український широкий прокат 1 березня

 

 

Художній фільм розповідає про молодого працівника супермаркету, Леопольда Барановського, який помилково стає володарем незвичайного піджака, у кишені якого ніколи не закінчуються стодоларові купюри.

 

Загалом стрічка протрималася в українському прокаті чотири тижні та заробила 2,4 млн грн.

 

 

 

"Викрадена принцеса: Руслан і Людмила"

Прем'єра стрічки режисера Олега Маламужа відбулася 7 березня

 

 

Український 3D-анімаційний фільм-фентезі знятий за мотивами казки російського поета Алєксандра Пушкіна "Руслан і Людмила". Події стрічки розгортаються в чарівному місті Києві, за часів відважних воїнів, прекрасних принцес і могутніх чаклунів. Так, артист Руслан закохався в доньку київського князя Мілу. Однак злий чаклун Чорномор викрадає її, своєю чергою, Руслан вирушає в погоню за вкраденою принцесою.

 

Загальний кошторис анімаційного фільму становить 95,2 мільйона гривень, водночас він отримав 19,5 млн грн державного фінансування.

 

Мультфільм став одним із найкасовіших за часи незалежної України, зібравши в загальносвітовому прокаті близько 2,5 мільйона доларів.

 

 

"Ржака"

Прем'єра фільму режисера Дмитра Томашпольского відбулася 22 березня

 

 

За сюжетом, головний герой фільму Олександр Мірошниченко, режисер артхаусного кіно, переконаний у геніальності своїх творінь, але ці його переконання поділяють лише родичі та кілька прихильників. Одного разу впливові люди захотіли, щоб режисер зняв комедію, але зробити це для нього виявляється надзвичайно складним завданням.

 

Загальний кошторис стрічки становить 22 мільйона гривень, половину з яких надала держава.

 

 

"Зрадник"

Фільм режисера Марка Хаммонда вийшов в український широкий прокат 26 квітня

 

 

Події картини розгортаються в 1970-ті роки радянської України. Куратор від КДБ дає наказ повторно редагувати щойно закінчений фільм молодого режисера про події української "громадянської війни" відповідно до політики Партії. Водночас відповідальною за це призначають молоду режисерку монтажу, яка вирішує захищати бачення режисера і охороняти правду про свою країну під радянською окупацією.

 

Загальний кошторис попередньої версії стрічки становить 24,12 мільйона гривень, водночас фільм отримав державну підтримку на 50 % собівартості фільму.

 

 

"Штангіст"

Фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука вийшов 2 червня

 

Короткометражний художній фільм розповідає про спортсмена-важкоатлета, що готується до престижного міжнародного чемпіонату, і намагається впоратися з психологічними складнощами, що виникають у стосунках з коханою та близькими.

 

Загальний кошторис стрічки становить 1,8 мільйона гривень, водночас фільм отримав 1 млн грн державного фінансування.

 

Крім того, стрічка отримала кілька нагород на міжнародних кінофестивалях та здобула перемогу в категорії "Найкращий короткометражний ігровий фільм" української Національної премії кінокритиків "Кіноколо".

 

 

"Брама"

Фільм режисера Володимира Тихого вийшов у широкий український прокат 26 липня

 

 

Містичний трилер, знятий за мотивами п'єси Павла Ар’є "На початку і наприкінці часів", розповідає про життя родини, яка мешкає в Чорнобильській зоні відчуження. У центрі сюжету – баба Пріся, яка спілкується з русалками та їсть галюциногенні гриби. Однак розмірене життя завершується, коли вона отримує надприродний сигнал про майбутню катастрофу. 

 

Загальний кошторис стрічки становить 17,8 мільйонів гривень, водночас фільм отримав 50% державного фінансування в розмірі 8,9 млн грн.

 

 

"Вулкан"

Фільм режисера Романа Бондарчука

 

 

За сюжетом, Лукас, перекладач, який працює в ОБСЄ, опиняється в південноукраїнському місті Берислав, де він стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу.

 

Крім того, картина отримала низку нагород на Міжнародному кінофестивалі "Золотий абрикос" в Єревані, на першому Міжнародному Алматинському кінофестивалі, Міжнародному фестивалі нового кіно у м. Спліт, Міжнародному кінофестивалі "Тигр підкрадається, дракон ховається", на Мінському міжнародному кінофестивалі "Лістапад", а також на Міжнародному кінофестивалі в Рабаті (Марокко) та Індійському міжнародному кінофестивалі в Гоа.

 

 

"Гірська жінка: на війні"

Фільм режисера Бенедикта Ерлінґссона вийшов у кінопрокат 16 серпня

 

 

За сюжетом, головна героїня, екоактивістка з Ісландії, має вирушити в Україну, щоб всиновити дівчинку, яка втратила сім'ю у ході війни на Донбасі. 

 

Картина отримала низку нагород, зокрема на Канському кінофестивалі, Гамбурзькому кінофестивалі, на кінопремії Північної ради, Міжнародному кінофестивалі фільмів з країн Північної Європи у Любеку, Міжнародному кінофестивалі "Корона Карпат" та LUX Prize. Також у вересні фільм було висунуто від Ісландії претендентом на 91 премію "Оскар" в номінації за найкращий фільм іноземною мовою.

 

 

 

"Бобот та енергія Всесвіту"

Фільм режисера Максима Ксьонда вийшов в український кінопрокат 30 серпня

 

 

Фантастично-пригодницька стрічка розповідає про 12-річного мрійника, який опиняється в центрі протистояння двох позаземних сил.

 

Загальний кошторис стрічки становить 20 мільйонів гривень, водночас фільм отримав 10 млн грн державного фінансування.

 

 

"Таємний щоденник Симона Петлюри"

Фільм режисера Олеся Янчука вийшов в український кінопрокат 6 вересня

 

 

Історично-біографічний фільм розповідає про життя лідера УНР в еміграції у Парижі, до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард.

 

Загальний кошторис стрічки становить 48 мільйона гривень, водночас фільм отримав 23,6 млн грн державного фінансування.

 

 

"Місто, в якому не ходять гроші"

Фільм режисера Ганки Третяк вийшов 12 вересня

 

 

Фантастична драма створена на основі однойменній повісті Кузьми Скрябіна. За сюжетом, у Аліси настав важкий період в житті, як раптом у своїй кімнаті вона знаходить квиток на потяг у невідоме місто, щоб трішки розвіятись від проблем вона вирушає в мандрівку. Проте Аліса потрапляє у дивний світ – закриту територію, звідки неможливо вибратись і де діють свої закони.

 

Загальний кошторис стрічки становить 3,2 мільйона гривень.

 

 

"Коли падають дерева"

Фільм режисера Марисі Нікітюк вийшов в український обмежений кінопрокат 13 вересня

 

 

Події драми розгортаються в українській провінції, у фільмі показано три покоління людей, кожне з яких намагалося вирватися з провінції і кожне втратило свій шанс. Стрічка розповідає про п'ятирічну Вітку та її двоюрідну сестру-підлітка Ларису, закохану в молодого бандита Шрама. Так, після смерті батька перед Ларисою і Шрам планують втекти разом подалі від бандитів та родичів.

 

Загальний кошторис стрічки становить 22 мільйона гривень, водночас фільм отримав 10 млн грн державного фінансування.

 

 

"Донбас"

Фільм Сергія Лозниці вийшов в обмежений український кінопрокат 20 вересня

 

 

Стрічка складається з низки епізодів, у яких відтворені історії, що трапилися на окупованих територіях Донбасу.

 

Загальний кошторис фільму становить 71 мільйон гривень.

 

Крім того, картина отримала низку нагород на Каннському кінофестивалі, Національній премії кінокритиків "Кіноколо", на  Фестивалі європейського кіно в Севільї, Індійському міжнародному кінофестивалі в Гоа та на Каїрському міжнародному кінофестивалі.

 

 

"Герой мого часу"

Фільм режисера Тоні Ноябрьової вийшов у кінопрокат 20 вересня

 

 

Стрічка розповідає про Жоріка, який мріє підкорити столицю. Він шукає роботу, намагається будувати відносини, намагається поставити собі високі цілі, проте йому ніяк не вдається "піднятися" на "соціальному ліфті".

 

Загальний кошторис стрічки становить 16 мільйонів гривень, водночас фільм отримав 7, 9 млн грн державного фінансування.

 

 

"Шляхетні волоцюги"

Фільм режисера Олександра Березаня вийшов в прокат 27 вересня

 

 

Музично-комедійний бойовик розповідає про пригоди батярів Боді та Мірека. Одного дня вони стають опікунами юної Христі, після чого їхні пригоди набирають нових обертів. Події фільму розгортаються у Львові, у 1938-39 роках.

 

Загальний кошторис стрічки становить 37 мільйонів гривень, водночас фільм отримав 18.6 млн грн державного фінансування.

 

 

"Скажене весілля"

Фільм режисера Влада Дикого вийшов у прокаті 4 жовтня

 

 

За сюжетом комедії, директор районного краєзнавчого музею Василь Середюк отримав звістку від доньки Каті, яку він відправив до Франції на навчання, про те, що вона виходить заміж за французького лікаря-кардіохірурга Франсуа. Він вирішує організувати весілля доньки на найвищому рівні. Однак, коли виявляється, що наречений – афрофранцуз, Василь вирішує зірвати весілля.

 

Загальний кошторис стрічки становить 10,8 мільйона гривень, водночас фільм отримав 1,18 млн грн державного фінансування.

 

Крім того, стрічка зібрала понад 40 мільйонів гривень, встановивши новий рекорд у прокаті.

 

 

"Лиса Гора"

Фільм режисера Романа Перфільєва вийшов в український обмежений кінопрокат 4 жовтня

 

 

Хорор розповідає про молоду пару, яка вирушає на Лису Гору, де колись зникла мати головної героїні. Згодом Майю захоплюють у полон сектанти та змушують грати у гру "мисливець-жертва", згідно до правил якої, мисливець повинен вбити жертву сокирою, після чого він може залишити Лису Гору. У разі перемоги Майї обіцяють розповісти про її мати.

 

 

 "Клара"

Стрічка режисера Олександра Клименка вийшла в прокат 5 жовтня

 

 

Український 3D-мультфільм розповідає про дівчинку Клару, що має врятувати чарівного дракончика та подолати усі сили зла. Дії в мультику відбуваються в чарівному світі, де живуть гноми дракони та чаклуни.

 

 

"Позивний "Бандерас"

Фільм режисера Зази Буадзе вийшов у широкий український прокат 11 жовтня

 

 

В основу військової драми лягли щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним "Індіанець" та розповіді бійців. Стрічка розповідає про те, як восени 2014 року в зоні АТО група розвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника "Ходока".

 

Загальний кошторис стрічки становить 39,3 мільйона гривень, водночас фільм отримав 19,6 млн грн державного фінансування.

 

 

"Чорний козак"

Фільм режисера Владислав Чабанюка вийшов в український обмежений кінопрокат 25 жовтня

 

 

Стрічка знята за мотивами казки Сашка Лірника "Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття". Події історичного фентезі розгортаються у ХVII столітті. За сюжетом, козацька вдова Ганна помічає, що вночі хтось почав допомагати по господарству, одного разу вона зустрічає козака, вбраного в чорне. Вона закохується в нього, але дізнається, що він проклятий сотником, бо заснув на чатах. Згодом татари нападають на село та захоплюють у полон українських бранців.

 

Загальний кошторис стрічки становить 2,35 мільйона гривень.

 

 

"DZIDZIO Перший Раз"

Фільм режисерів Михайла Хомм та Тараса Дроня вийшов у кінопрокат 25 жовтня

 

 

За сюжетом, головний герой DZIDZIO, у душі – великий артист і наївна дитина, все своє життя приховує один малесенький секрет, який переростає у величезну проблему.

 

Загальний кошторис стрічки становить 12 мільйонів гривень. Водночас касові збори – 22,3 млн грн.

 

 

"Дике поле"

Фільм режисера Ярослава Ладигіна вийшов в обмежений український прокат 8 листопада

 

 

Стрічка є екранізацією роману "Ворошиловград" Сергія Жадана. За сюжетом, Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Адже його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес.

 

Загальний фільму становить 31 мільйон гривень, водночас фільм отримав 15,5 млн грн державного фінансування.

 

 

"Король Данило"

Фільм режисера Тараса Химича вийшов в прокат 22 листопада

 

 

Сюжет історичного бойовика базується на основі життя історичної постаті короля Данила Романовича. Карина розповідає про напад князя Данила на прикордонний замок таємного ордену, під час якого він захоплює в полон магістра. Магістр, своєю чергою, закликає князя об'єднатися в боротьбі з могутнім Ханом Батиєм. Тим часом, Батий нападає на Русь і руйнує міста. Данило Галицький вирішує почати переговори з ворогом.  

 

 

"Пригоди S Миколая"

Прем'єра фільму режисера Семена Горова відбулася 13 грудня

 

 

Стрічка розповідає про пригоди другокласника Артема та його сестри-підлітка у карпатському селі напередодні Дня Святого Миколая. До Артема з'являється злодій в костюмі Миколая. Своєю чергою, хлопчик разом з друзями намагаються врятувати справжнього Миколая.

 

Загальний кошторис стрічки становить 38,2 мільйона гривень, водночас фільм отримав 22,9 млн грн державного фінансування.