Нова доповідь щодо Сирії спростувала слова військових Росії про авіаудари – NYT

13 Лютого 2017, 13:05

Представники російських Збройних сил заперечують, що в результаті їх авіаударів загинули мирні жителі в Сирії. Зокрема, що свідчення очевидців про те, що минулого року під час жорстокого бою за Алеппо під бомбардування потрапив великий госпіталь, були сфабриковані, пише The New York Times.

Як зазначає видання, новий аналіз, який спирається на супутникові знімки, відеозаписи з камер спостереження, дані з соцмереж і навіть зйомки прокремлівського російського телебачення, спростовує твердження Москви про те, що його авіаудари від імені сирійських військових "стриманими". Аналіз свідчить, що російські літаки неодноразово бомбили госпіталь і використовували запальні боєприпаси і касетні бомби, незважаючи на спростування Кремля. 

Результати аналізу представлені в доповіді "Руйнування Алеппо" (Breaking Aleppo), опублікований Atlantic Council. Велика частина роботи по аналізу фотографій і даних з соцмереж була проведена британським дослідником Еліотом Хиггинсом, який заснував сайт bellingcat.com, що публікує журналістські розслідування.

У доповіді, зокрема, аналізуються дані про руйнування під час бомбардувань госпіталю M2 в окрузі Мааді і госпіталю "Аль-Шакур", відомого як M10, причетність до яких спростовує військове керівництво РФ.

На фотографіях, якими Міноборони РФ проілюструвало роботу російських саперів з розмінування Алеппо, видно залишки касетних бомб, зазначається в доповіді. Є також різноманітні свідоцтва того, що сирійські урядові сили використовували газоподібний хлор на заключному етапі битви за Алеппо. На одному відео показаний балон газоподібного хлору з непошкодженими етикетками, йдеться в доповіді.

Доповідь з'явиться на тлі зацікавленості президента Трампа до поліпшення відносин з президентом Росії Путіним, що може допускати і більш тісне співробітництво з російськими Збройними силами в Сирії, підкреслює NYT.