Ноу-хау для України

21 Листопада 2010, 00:00

З 21 по 24 листопада в Києві працюватиме Бельгійська економічна місія на чолі з принцом Філіппом. Підготували її бельгійські регіональні зовнішньоторговельні інституції: Брюссельський експорт (Brussels Export), Фламандська агенція інвестицій (FIT) та Валлонська агенція з експорту та інвестицій (AWEX), а також Міністерство закордонних справ та Бельгійська агенція зовнішньої торгівлі. У діловому форумі та круглих столах, організованих у співпраці з українськими підприємствами та урядовими установами, візьмуть участь понад 200 бельгійських підприємців. Ми очікуємо добрих результатів від цих зустрічей. У моїй країні Україну вважають державою з високим потенціалом, що стрімко зростає, в якій відкриваються широкі можливості для бельгійських компаній. Україна вже довела, що прагне скористатися високоякісними бельгійськими товарами та послугами. Двостороння торгівля між двома державами щороку зростає, приносячи їм взаємну вигоду. Цю позитивну тенденцію лише на деякий час перервала глобальна економічна та фінансова криза, що завдала Україні важкого уда­­ру. Проте чимало бе­­льгійських компаній і в таких умовах спромоглися досягти хороших результатів на українському ринку, чим довели свою здатність ефективно працювати навіть за важких обставин і підтвердили високу якість своєї продукції.

Обіцяна українським урядом реалізація широкої програми реформ у тісному діалозі з діловими колами малаб привести до привабливішого та динамічнішого ринку, а також до посилення ділової співпраці України з Бельгією. Коли ж успіхом увінчаються переговори з Європейським Союзом щодо угоди про поглиблену та всебічну зону вільної торгівлі, то торговельні потоки між Україною та Європою загалом і між нашими країнами зокрема й далі зростатимуть в обох напрямках. Це скоротить дистанцію між європейськими та українськими законодавчими нормами й стандартами та створить надійніші й передбачуваніші економічні межі для європейських компаній, що інвестують в Україну (і навпаки, українських, які інвестують в ЄС). Буде усунуто й деякі важливі перешкоди для торгівлі та інвестицій. Упродовж останніх кількох років двосторонні відносини між нашими країнами стрімко розвивалися як на політичному, так і на економічному рівнях.

Для підготовки місії, що невдовзі відвідає Україну, було створено двосторонню комісію з торговельної, економічної та фінансової спів­праці. Її мета – сприяти визначенню нових секторів зростання та усуненню перешкод для торгівлі й інвестицій в обох напрямках. Бельгійська економічна місія на чолі з принцом Філіппом є важливим кроком у подальшому розвитку двосторонніх економічних відносин, що підготує ґрунт для нових ділових можливостей у багатьох сферах.

Бельгійські компанії цікавлять в Україні такі галузі, як будівництво, транспорт, логістика, вони готові також постачати обладнання для Євро-2012. Ще одним фокусом для наших ноу-хау є українська харчова промисловість, адже в Бельгії підприємства та дослідники роблять акцент на інноваціях в агроіндустрії, біотехнологіях та хімічній інженерії. Крім того, до сфери інтересів нашої економічної місії можна зарахувати зелені технології та енергоефективність. Тут знову ж таки йдеться про наші інновації.

Місія також є чудовою нагодою відзначити наші сильні історичні зв’язки, які нас об’єднують. Зокрема, мова йде про внесок Бельгії в індустріалізацію Донбасу минулого століття. Я впевнений, буде багато вигідних для обох сторін контактів та контрактів, що сприятиме подальшому зміцненню економічних відносин між Україною та Бельгією.

Автор:
Марк Вінк