Президент України Петро Порошенко повідомив, що обговорив з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель сценарій здійснення тиску на Російську Федерацію з метою виконання нею мінських угод. Про це він сказав у суботу ввечері в Берліні після переговорів із Меркель.
"Значна частина часу була присвячена координуванню дій щодо імплементації мінських угод. Констатовано, що РФ не виконує Мінські угоди, і нам потрібно розробити сценарій, який би мотивував Росію сісти за стіл переговорів і виконати те, що вона обіцяла, в першу чергу щодо компонента безпеки" , – сказав Порошенко.
За словами президента, потрібно зробити все, щоб відновити мир на українській землі, щоб закінчилася окупація, і в цьому в України є повна підтримка з боку Німеччини.
"Крім того, ми домовилися, що якщо Мінські домовленості не будуть виконуватися, то з високою ймовірністю санкції Євросоюзу будуть продовжені. Дуже важливо, що ця зустріч відбулася напередодні саміту Великої сімки, де на Сицилії питання України буде високо стояти на порядку денному, і це питання буде також присутнє на зустрічі Великої двадцятки", – сказав Порошенко.
Також сторони обговорили питання двостороннього співробітництва з Німеччиною, в тому числі щодо допомоги Донецькій і Луганській областям.
"Домовлено про фінансову підтримку реформ і констатовано значний успіх української команди в і імплементації реформ", – сказав президент України.
Також, за його словами, робота в "нормандському форматі" буде активізована найближчим часом.
"Ми впевнені в тому, що так само як немає альтернативи Мінському процесу, так і "нормандський формат" буде активно задіяний в найближчим часом", – сказав він.
Порошенко зазначив, що на зустрічі з Меркель також була досягнута домовленість з приводу активної координації дій з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном.
Нагадаємо, 20 травня президент України Петро Порошенко і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель провели переговори в замку Мезеберг (м.Гранзе, земля Бранденбург). Зокрема, Ангела Меркель заявила, що перемир'я на Донбасі немає, а "Мінські угоди" виконуються не повністю.