“Нормандська четвірка” домовилася про розмінування територій на Донбасі під егідою ОБСЄ

2 Жовтня 2015, 22:12

Лідери країн "нормандської четвірки" домовилися про необхідність доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всю окуповану територію на Донбасі. Про це заявив резидент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки".

"ОБСЄ тепер повинна мати безперешкодний доступ на всю окуповану територію і доступ до кордону", – сказав він журналістам.

Також Порошенко повідомив, що місія спостерігачів ОБСЄ, яка працюватиме на сході України, буде збільшена.

"Для ефективного виконання своїх функцій прийнято рішення про збільшення чисельності місії ОБСЄ, розширення їхнього мандата і додана ще одна дуже важлива річ – ми домовилися, що під егідою ОБСЄ ми починаємо процедуру розмінування з люб'язною допомогою Німеччини і Франції", – наголосив Порошенко.

Читайте також: НАТО допоможе Україні розмінувати звільнені території Донбасу

Він повідомив, що "нормандська четвірка" домовилася сприяти безперешкодній роботі засобів спостереження місії ОБСЄ на Донбасі.

"Окремо я відзначив, що існують кардинально неприйнятні факти використання проти ОБСЄ засобів радіоелектронної боротьби, які поставлені з РФ. Це суперечить мінським домовленостям. Ми домовилися, що засоби спостереження ОБСЄ будуть мати безперешкодний доступ (на всю територію – ред.)", – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, переговори "нормандської четвірки" продовжувалися близько п’яти годин.

Зустріч тривала  у розширеному форматі. На ній обговорювалася проблема виборів на підконтрольних сепаратистам територіях Донбасу та дотримання мінських домовленностей.