Через поєднання фантастики та реальності, історичної та соціальної перспектив, Мо Янь створив світ настільки ж заплутаний, як ті, що створювали у своїй творчості Вільям Фолкнер та Габріель Гарсія Маркес, сказано на сайті Нобелівської премії.
Мо Янь – псевдонім, який з китайської перекладається як "мовчи". Справжнє ім'я письменника Гуань Мое.
Він став першим китайцем, який отримав премію з літератури – у 2000 році її присудили письменнику китайського походження Гао Сицзяню, проте він був громадянином Франції.
Вперше коротка розповідь Мо Яня була надрукована у літературному журналі у 1981 році, проте популярність до письменника прийшла через декілька років завдяки новелі "Touming de hong luobo", опублікованій у 1986 році.
Окрім романів, Мо Янь опублікував чимало коротких розповідей та есе.
Лауреат Нобелівської премії отримує від Фонду Нобеля $1,2 млн.
Нагадаємо, раніше Нобелівську премію з хімії отримали американці Роберт Лефковіц та Браян Кобілка за дослідження рецепторів клітин.
Лауреатами Нобелівської премії з фізики за розробки у сфері квантової фізики, які можуть відкрити шлях до створення суперкомп'ютерів, стали французький вчений Серж Арош та американець Девід Вайнленд.
Лауреатами Нобелівської премії з медицини і фізіології стали японський вчений Сінья Яманака та британець Джон Ґердон за роботи з дослідження стовбурових клітин.
Минулого року Нобелівську премію з літератури отримав шведський поет Томас Транстремер.