Нобелівський лауреат з економіки назвав біткоїн цікавим експериментом, але не майбутнім фінансової системи світу

30 Січня 2018, 13:29

Американський вчений-економіст Роберт Шилллер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що біткоїн ніколи не стане майбутнім фінансових систем в світі, адже це лише експеримент. Про це повідомляє польське видання wnp.pl.

 

«Я думаю про біткоїн як про цікавий експеримент, але не про щось, що стане невід'ємною частиною нашого життя», – зауважив він.

 

Читайте також: Епохальна забавка. Чи є майбутнє у криптовалют

 

На думку професора, технологія впровадження біткоїна є вражаючою, проте повинна виконувати іншу функцію.

 

 

«Криптовалюти не відповідають критеріям, за якими можна було б визначити їх як засіб платежу.  Їх вартість безперервна, вони не представляють ніякої цінності з себе, і не мають фіксованого обмінного курсу», – наголосила заступник голови Центрального банку Швеції, Сесілія Скінгслі.

 

У свою чергу, учасники дискусії погодилися з думкою, що "це не означає, що ми завжди будемо носити монети та банкноти в нашій кишені".

 

Крім того, представник банку Швеції розповіла про нову концепцію, відому як «е-крона».

 

«Ми не знаємо, чи будемо ми до реалізації цього проекту використовувати технологію blockchain, але електронна валюта буде замінена в співвідношенні 1: 1 з фізичною шведської кроною, і він може бути використаний в якості замінника», – підтвердила очільниця.

 

Відомо, що відмова від використання готівки в Швеції – це пропозиція про повне вилучення з обігу номінування в шведських кронах готівки і переході до виключно безготівкових розрахунків в цій валюті. Ініціатива була висунута рядом національних банків, зокрема трьома з четвірки найбільших в Швеції – SEB, Swedbank і Nordea. В кінці 2016 року з'явилися повідомлення, що Центральний банк Швеції розглядає питання випуску цифрової валюти – «е-крони».

Нагадаємо, 24 січня у США заявили, що занепокоєні шкодою криптовалют для державних фінансів, адже розрахунок криптовалютами може значно збільшити обсяги тіньової економіки.