«Я не критик ісламського суспільства. Коли мені сказали, що жінка неспроможна на суддівство, посилаючись на релігійний канон, я відповіла, що це маячня. У законах шаріату про це не йдеться», – зазначила Ширін Ебаді, додавши, що у деяких ісламських країнах є жінки-судді.
«Фундаменталісти трактують релігійні тексти таким чином, щоб узгодити їх зі своєю метою. Я маю власний спосіб спілкування з фундаменталістами, котрі вважають жінок не рівними собі. Перепитую: «Якщо ми всі творіння Господа, то що? Гадаєте, створюючи жінку, Бог припустився помилки, і тому я вийшла дурнішою за вас? Ви що, хочете образити Аллаха?», – розповіла правозахисниця.
На її думку, у деяких випадках, щоб зафіксувати рівність жінок, треба вдатися до дій на випередження. «Зокрема, вважаю, що їхню участь у прийнятті найважливіших рішень має бути гарантовано Конституцією. Так, в Афганістані встановили квоти, які дали їм змогу бути обраними до парламенту. Хоч поки що вони й не мають стільки важелів впливу, як чоловіки, їхня присутність сама по собі важлива», – зазначила Ширін Ебаді.
Інтерв’ю з лауреатом Нобелівської премії миру читайте у № 35 «Українського тижня».