Нобелівську премію з медицини вручили за дослідження, пов’язані з імунітетом

3 Жовтня 2011, 15:16

Американець Бойтлер і канадець Стайнман працюють в США, а Хофман, що народився в Люксембурзі, займається дослідницькою роботою у Франції.

У комюніке Нобелівського комітету йдеться, що цих вчених вирішено нагородити за дослідження, пов'язані з імунною системою.

"Лауреати Нобелівської премії 2011 року в корені змінили наше уявлення про імунну систему, тому що зуміли виявити ключові принципи її активації", – наголошується в документі.

У Нобелівському комітеті пояснили, що Бойтлер, Хофман і Стайнман "з'ясували, яким чином активується як вроджений, так і адаптивний імунітет".

"Це дозволило отримати нове уявлення про механізм розповсюдження захворювань. Роботи цих учених відкрили нові можливості в тому, що стосується запобігання та лікування інфекцій, раку і запальних процесів", – йдеться в комюніке.

Бойтлер та Хофман поділять між собою половину винагороди у 10 мільйонів шведських крон (близько 1,5 мільйона доларів), другу половину отримає Стайнман.

Торік премію з фізіології і медицини отримав творець технології екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) британець Роберт Едвардс.

Лауреатів в галузі фізіології та медицини за традицією оголошують першими. Інших лауреатів назвуть протягом цього тижня.

Так, 4 жовтня будуть оголошені володарі премії з фізики. Торік її отримали вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов за дослідження властивостей графену.

5 жовтня будуть оголошені лауреати премії в галузі хімії.

А у п'ятницю, 7 жовтня, стане відоме2 ім'я володаря Нобелівської премії миру. Нагадаємо, торік торік лауреатом Нобелівської премії миру став китайський дисидент Лю Сяобо. Отримати її він не зміг, оскільки відбуває тюремний термін – він був засуджений за антидержавну «підривну діяльність». Його дружина перебуває під домашнім арештом. Це нагородження бойкотували Китай, Росія, Казахстан, Куба, Марокко та Ірак.

Завершиться Нобелівський тиждень в наступний понеділок, коли буде оголошено ім'я лауреата премії з економіки.