Премію миру Європейський Союз отримав «за ту роль, яку він зіграв у стабілізації континенту та зміцнення братерства між націями». За словами секретаря Шведського комітету «ЄС понад шість десятиліть сприяв просуванню миру та примирення, демократії та правам людини в Європі».
Нагадаємо, на цьогорічну премію номінувалася і Юлія Тимошенко. За передбаченням букмекерів, вона була на третьому місці за шансами отримати премію. Найбільше ж шансів на її отримання мала афганська борець за права людини та права жінок Сіма Самар.
Раніше Нобелівську премію з хімії отримали американці Роберт Лефковіц та Браян Кобілка за дослідження рецепторів клітин.
Лауреатами Нобелівської премії з фізики за розробки у сфері квантової фізики, які можуть відкрити шлях до створення суперкомп'ютерів, стали французький вчений Серж Арош та американець Девід Вайнленд.
Лауреатами Нобелівської премії з медицини і фізіології стали японський вчений Сінья Яманака та британець Джон Ґердон за роботи з дослідження стовбурових клітин.
Нобелівську премію з літератури отримав китайський письменник Мо Янь, який "з галюцинаторною реалістичністю поєднує народні казки, історію та сучасність".
Минулого року Нобелівську премію миру було присуджено спільно президенту Ліберії Еллен Джонсон Серліф, ліберійській активістці Лейме Гбові, а також правозахисниці Таввакул Карман з Ємену.