У заяві Нобелівського комітету сказано, що премія присуджується за "їх ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і право жінок на повноцінну участь у зусиллях з досягнення миру".
Еллен Джонсон Серліф є першою жінкою, демократично обраною на пост президента в історії Африки. Після перемоги на виборах в Ліберії в 2006 році, вона багато зробила для встановлення громадянського миру в цій країні, сприяння економічному і соціальному розвитку та посилення позицій жінок.
Еллен Джонсон Серліф
Лейма Гбові займалася залученням жінок з усіх етнічних та релігійних груп в Ліберії до боротьби за припинення затяжної громадянської війни, а також за участь жінок у виборах. Потім вона брала участь в роботі правозахисних організацій щодо посилення ролі жінок в Західній Африці.
Лейма Гбові
Таваккул Карман відіграла провідну роль в організації боротьби жінок Ємену за свої права, демократію і світ як до, так і в ході "арабської весни".
Таваккул Карман
Нагадаємо, торік торік лауреатом Нобелівської премії миру став китайський дисидент Лю Сяобо. Отримати її він не зміг, оскільки відбуває тюремний термін – він був засуджений за антидержавну «підривну діяльність». Його дружина перебуває під домашнім арештом. Це нагородження бойкотували Китай, Росія, Казахстан, Куба, Марокко та Ірак.
До цього Нобелівську премію миру отримав американський президент Барак Обама, який віддав отримані гроші на благодійність.