Нью-Йорк оголошено зоною “великого стихійного лиха”

30 Жовтня 2012, 16:33

Унаслідок стихії Нью-Йорк накрили хвилі рекордної висоти, затоплені вулиці міст, а також тунелі метро.

Управління міського транспорту повідомило, що нью-йоркська підземка "ніколи не переживала настільки руйнівної катастрофи, як минулої ночі".

У результаті удару "Сенді" частково затопило сім тунелів метро, що проходять під Іст-Рівер.

Крім того, негода спричинила вибух на місцевій підстанції, вогнем зруйнувало 50 будинків, а місцевий шпиталь довелося евакуювати.

Щонайменше 13 людей загинули через шторм, який журналісти уже назвали "Франкенштормом" і який спричинив зсуви ґрунту у Нью-Джерсі.

Не менше п’яти мільйонів людей у США залишаються без електроенергії.

За оцінками, шторм може зачепити 50 мільйонів людей, понад мільйона мешканців наказано покинути свої будинки.

Громадський транспорт призупинив свою роботу у декількох містах на сході США, скасовані тисячі авіарейсів. Влада Нью-Йорка вже заявляє про колапс транспортної системи.

Торги на Нью-Йоркській фондовій біржі і біржі Nasdaq другий день поспіль призупинені. Штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку також закрили.

Найстаріша американська атомна електростанція Ойстер-Крік у штаті Нью-Джерсі переведена на посилене чергування через підвищення рівня води, повідомили у Комісії з ядерного регулювання.

Національний центр спостереження за ураганом повідомив, що "Сенді" перемістився в штат Пенсильванія і перебуває на півдні від Ланкастера.

Раніше у деяких американських штатах запровадили надзвичайний стан.

На заході штату Меріленд випало 70 см снігу, а в горах Західної Вірджинії – ще майже метр. Сніг випав в Аппалачах навіть в штаті Теннессі, розташованому південніше. Дороги закриті.

Кандидати у президенти Барак Обама та Мітт Ромні вирішили змінити розклади своїх зустрічей і скасували заплановані зустрічі за тиждень до президентських виборів у США.

читати ще

показати ще
96