«Бойкоти приносять мало або взагалі нічого. Про це ми знаємо з 80-х років. Але Платіні повинен обов’язково скористатися своїм становищем, для того, щоб дипломатично наголосити про неправильний розвиток України», – наголосив експерт. На його думку спорт може змінити ситуацію в країні.
«На сьогоднішній день міжнародні процеси вже завдали Януковичу шкоди. Він також переслідує економічні інтереси, та увага, яка приділяється Юлії Тимошенко, може призвести до критичних змін в економічній сфері…Олімпійські ігри в Китаї не вплинули позитивно на диктатора. Втім, я би не оцінював це так негативно. Лише неформальні зв’язки між Заходом та Сходом, зміцнені за час проведення Олімпійських ігор, частково вплинули на те, щоб підтримати процеси демократизації та лібералізації. Це відбувається не зразу і це важко безпосередньо виміряти. Але в довгостроковій перспективі спорт може змінити ситуацію», – зазначив Міттаг.
За словами експерта, спортивні асоціації намагаються зберегти спорт вільним від політики та політичного втручання.
«Міжнародна футбольна асоціація хоче за будь-яку ціну запобігти втручанню держав в умови спортивних змагань. У зв’язку з цим вона намагається в жодному разі не висловлюватись політично…УЄФА змушена буде втрутитись лише тоді, коли стан безпеки для гравців та фанатів загостриться. Поки ж цього не станеться вона намагатиметься тихо провести подію», – вважає він.
Крім того, асоціації також мають власний інтерес в тому, щоб бойкоти спортивних подій не відбувались.
«Асоціації не в останню чергу мають великий економічний інтерес в іграх. Вони зацікавлені у створенні нових ринків у країнах, що розвиваються. У таких країнах як, наприклад, арабські країни або Китай існують накладання між економічними інтересами та політичними проблемами…УЄФА не можна звинувачувати в тому, що право проведення ігор надали Україні. Тоді як це рішення приймалось п’ять років тому останній розвиток не можна було передбачити. Не в останню чергу органцізація переслідує і низку гуманітарних і соціальних проектів», – зазначив Міттаг.
На його думку, «у проведенні спортивних заходів у автократичних або диктаторських державах є своя вигода, адже тоді ці держави легше йтимуть на поступки та даватимуть обіцянки».
«Особливо в світлі демократичних реформ в багатьох країнах світу та у зв’язку з триваючою критикою гуманітарних питань можна очікувати, що спортивні організації в майбутньому більше уваги приділятимуть тому, щоб політичні події відбувалися не політичному вакуумі. Наразі існує нестача відповідної чутливості», – додав політолог.