Німецький газовий трейдер вважає контракт з Нафтогазом прибутковим, але “дещо проблематичним”

23 Червня 2013, 12:37

"В принципі ми не ведемо або намагаємося не вступати в ділові відносини, які, принаймні, коли ми їх плануємо і зважуємо ризики, що не були б для нас вигідними (прибутковими). Контракт з" Нафтогазом України "є в деяких сферах дещо проблематичним , тому що ми взялися за те, чого раніше ніколи не робили. І ми пішли на досить високий ризик, наприклад, ризик переривання реверсних поставок з Німеччини через Польщу в Україну. Частина цих ризиків матеріалізувалася. Наприклад, потік поставок переривався, і ми були змушені частину газу, яку закупили і планували поставити на український ринок, знову реалізовувати на німецькому ринку, і переважно без прибутку. Однак контракт з "Нафтогазом", враховуючи структуру ризиків, можна вважати прийнятно прибутковим ", – сказав Юдіш.

За словами виконавчого віце-президента Андре Штрак, відносини RWE і "Нафтогазу України" за своєю структурою – це "велика рамкова угода, яка включає менші договори, що визначають термін дії кожного з них і ціни", і ці договори досить різні. "Ми сподіваємося, що і після виконання рамкової угоди контракт залишиться привабливим для обох сторін", – підкреслює виконавчий віце-президент RWE. "Україна – це не клієнт, а торговий партнер", – додає він.

При цьому Стефан Юдіш розраховує також на підписання в майбутньому (у разі можливості імпортувати газ в Україну з Німеччини через Чехію і Словаччину) більшого числа контрактів, у тому числі, c НАК "Нафтогаз України". "Можна стверджувати, що буде набагато більше контрактів з нами, а також, що цілком можливо, з іншими учасниками ринку, а Україна стане дійсно відкритим ринком", – прогнозує він.

Юдіш також зазначив, що до RWE, крім "Нафтогазу", в Україні також зверталися "інші великі споживачі газу, включаючи торговців газом, з приводу можливості і бажання вести з нами справи". За його словами, компанія "в принципі до цього готова", але тільки після виконання рамкової угоди з "Нафтогазом".

"… Ми прийшли в Україну не за тим, щоб підписати тільки один контракт. Ми тут, оскільки думаємо займатися тут бізнесом в довгостроковій перспективі, тому що ваша країна має майбутнє не тільки з позиції газу, а й у сфері електроенергії, вугілля, можливо, і в інших сферах. Тобто для нас бізнес в Україні не метелик-поденка, а те, що ми зараз робимо, – це початок довгострокових ділових відносин з Україною та українськими підприємствами ", – говорить топ-менеджер RWEST.

Як відомо, RWE у листопаді 2012 року стала продавати Україні російський газ, який отримувала по українській газотранспортній системі. Поставки здійснюються з Польщі та Угорщини за ціною $390 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, у квітні Україна імпортувала з Росії та Європи 1 млрд 504,08 млн кубометрів газу на суму $641,524 млн. Зокрема, з Росії на суму 591,9 млн доларів, з Європи (контрагенти з Німеччини та Угорщини) – на 49,615 млн доларів.

Позначки: