«Євробачення в Азербайджані та чемпіонат Європи з футболу в Україні супроводжувалися докладним обговоренням ситуації з правами людини в цих країнах. І це правильно. Неправильно допускати зростання величезних партій в тих країнах, де зневажають права людей. Позитивним у повідомленнях з Баку і України стало те, що плани Алієва і Януковича не вдалися. Принаймні, не зовсім вдалися. Як це типово для самодержавців вони недооцінили можливості творчої опозиції та функціонування міжнародних ЗМІ. Хоча в Україні занадто багато уваги приділялося висвітленню справи Тимошенко, але принаймні це пролило світло на відсутність верховенства права в країні. У Німеччині майже ніхто не вірить в існування демократії в цих країнах», – пише Бек.
За його словами, проведення Євро-2012 могло сприяти демократизації України.
«Дійсно проведення таких великих подій може мати демократичний влив. З зірками приїжджають знімальні групи, і багато тисяч відвідувачів. Раптом ставляться питання. Але цей ефект в основному провалився так само швидко, як і виник. У серпні федеральний уряд повідомив мені, що ситуація з правами людини в Україні і далі викликає велику стурбованість. Те саме стосується і Азербайджану», – зазначив депутат.
На думку Бека, єдиним варіантом для вирішення нинішніх проблем в Україні залишається підтримання справжнього інтересу до ситуації в країні та прихильність до людей, які там живуть.
«Ми не можемо допустити, щоб повідомлення про порушення прав людини припинились після закінчення шоу (Євро-2012 – Ред.). Для цього треба постійно критикувати дії атократів. Це завадить режимам змушувати населення вірити, що їх поведінка є прийнятною на Заході. Тільки тоді масштабні заходи зможуть позитивно вплинути на ситуацію з правами людини в диктаторських режимах. В іншому випадку вони залишаться пропагандистськими шоу, які проводяться за рахунок населення», – підкреслив німецький депутат.