Німецькі політики після переобрання на п'ятий термін президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозефа Блаттера закликали створити альтернативу ФІФА. Таку думку, зокрема, висловив віце-голова Європейського парламенту Александр Граф Ламбсдорф.
«Європейські футбольні федерації повинні, нарешті, зробити висновки з переобрання Блаттера», – заявив Ламбсдорф.
На думку політика, основні федерації, що представлені кращими футбольними командами планети, могли б об'єднатися у «Всесвітню футбольну асоціацію» (World Football Association – WFA).
«Як буде називатися чемпіонат світу – Кубок світу ФІФА чи Всесвітній чемпіонат WFA – не так вадливо. Вирішальним є бажання вболівальників бачити футбол у виконанні кращих команд світу, яким відповідально і без скандалів керує міжнародна організація», – впевнений політик.
На його думку, що ядром такої федерації має стати Європа.
«Якщо п'ять провідних футбольних націй Європи – Німеччина, Англія, Іспанія, Франція та Італія – оголосять про свою готовність стати ядром WFA, то до них в найближчий час приєднаються США, Японія й Австралія. Приєднання до нової федерації Аргентини і Бразилії означатиме спортивний і економічний кінець ФІФА Блаттера», – вважає віце-спікер Європарламенту.
Аналогічний погляд має співголова партії «Союз-90»/ «Зелені» Сімоне Петер (Simone Peter).
«Якщо ФІФА не буде поставлена з голови на ноги, то було б цілком допустимим створення нової міжнародної федерації футболу. Для якої на першому плані стоятимуть інтереси спорту, забезпечення прозорих і орієнтованих на загальні цінності критеріїв вибору місця проведення спортивних змагань. А також гарантія того, що корупція і відмивання грошей в майбутньому стануть неможливими», – сказав політик.
Зазначається, що більшість німців вважають, що президент ФІФА Йозеф Блаттер має піти у відставку у зв'язку з корупційним скандалом.
За це висловилися 76 відсотків респондентів, опитаних дослідницьким інститутом Emnid. Протилежна точка зору лише в 11 відсотків учасників опитування.
Крім того, 63 відсотки німців вважають, що скандали і зловживання у ФІФА завдали серйозного збитку футболу, при цьому 28% опитаних не позділяють цю думку.
І, нарешті, майже кожен другий мешканець Німеччини (47%) вважає ФІФА кримінальним угрупуванням, але 42 відсотки респондентів з цим не згодні.
Як повідомлялося, швейцарець Зепп Блаттер зберіг пост президента ФІФА до 2019 року.
Нагадаємо, напередодні були порушені кримінальні справи про хабарі при виборі місця проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 року, які пройдуть в Росії і Катарі.
Вранці 27 травня в Цюріху в рамках справи було заарештовано 14 осіб, у тому числі віце-президентів виконкому ФІФА Джеффрі Уебб і Еухеніо Фігередо.
Також нагадаємо, раніше у ФІФА «не помітили» Криму на карті РФ у відеоролику-презентації ЧС з футболу 2018 року.