Німецькі експерти побачили в Україні та Угорщині найбільший спад демократії

23 Березня 2012, 11:36

Дослідження виявило поліпшення демократії в багатьох країнах, зокрема, в латиноамериканських Уругваї, Коста Ріці та Чилі, а також в східноєвропейських країнах – Словенії, Чехії та Естонії. Деякі ознаки демократизації на початок 2012 року демонструють також Сербія, Туреччина, Ліберія, Молдова, Бразилія, Парагвай, Гана, Тайвань, Індія. А сім країн більше не вважаються державами зі слабкою державністю. Найсильнішими з них є Гвінея, Кенія, Мавританія та Зімбабве.

Загалом з 128 досліджених країн 75 було визначено як демократичні країни, а 53 – як автократії. До автократій, зокрема, ввійшли Афганістан, Демократична Республіка Конго, Гаїіті, Сомалі, Центральноафриканська республіка. Україну експерти назвали «демократію з дефектами», а Росію – «демократією з великими дефектами».

Аналітики відмітили значний спад демократії в латиноамериканських (Ямайка, Мексика, Перу) та східноєвропейських державах. Особливе занепокоєння у них нараз викликають Угорщина та Україна.

«За президента Януковича якість демократії тут погіршилась особливо сильно. Це єдина держава з 128 досліджених, в якій усі вісім показників політичної участі та правової держави було оцінено гірше, ніж два роки тому, а у випадку свободи організації та зборів це погіршення є особливо явним. Здійснюється постійний тиск на правозахисників, громадські організації зазнають переслідувань з боку спецслужб, а можливості для діяльності іноземних фондів та організацій обмежені. Суди країни за в використанням неправдивих аргументів не дають дозволу на демонстрації, тоді як сили безпеки перешкоджають проведенню дозволених демонстрацій або силою їх розганяють», – йдеться у дослідженні.