Німецькі експерти: криза в Україні може піти за білоруським сценарієм 2011 року

Акценти
29 Листопада 2012, 11:40

«Українська економіка у кризі: на додаток до значного зниження темпів зростання, гривня перебуває під значним тиском девальвації. Прив’язка економічної політики та обмінного курсу до долара США разом з зовнішніми факторами сприяли такій неприйнятній ситуації». – пишуть експерти.

На їх думку, можливі три варіанти виходу України з кризи.

«Ситуацію можна стабілізувати за фінансової підтримки Росії…Україна отримає певний перепочинок в короткостроковій перспективі, але потрапить в нищівну економічну та політичну залежність від Росії», – вважають Джуччі та Кірхнер.

Вони передбачають, що виконання вимог Росії, які вона неодмінно виставить в обмін на допомогу (купівля Нафтогазу і вступ в Митний союз) може сприяти повторенню в Україні сценарію Білорусі 2011 року. 

«Допомогти могло б також широке використання адміністративних заходів. Цей варіант, однак, буде боротися не з причинами, а лише з симптомами кризи… Як свідчить міжнародний досвід це може мати наслідком чорний ринок доларів, дуже високу вартість для економіки і уповільнення темпів зростання», – підкреслюють німецькі економісти.

«Таким чином, з точки зору німецької консультативної групи, немає ніякої реальної альтернативи крім нової програми МВФ. Тому люди, що приймають рішення в найближчий час повинні розробити програму, що заслуговує довіри, і передбачає виконання умов МВФ та швидко виконати необхідні заходи», – радять експерти. 

90