«Інформація різних урядових чиновників про вартість підготовки до Євро-2012 за період 2008-2012 років є суперечливою і непрозорою. Більш реалістичним є дослідження Raiffeisen Bank, яке свідчить, що на державний сектор припадало 80% від загальної вартості – приблизно від €10 до 11 млрд., близько 8 % від ВВП в 2011 році», – йдеться у звіті.
«Raiffeisen Bank вважає, що організація чемпіонату викликала зростання ВВП на 2,8% (з 2008 по 2012). Основний ефект (майже 70%) стосується інвестицій в інфраструктуру. Удовгостроковій перспективі ці переважно фінансовані державою проекти окупляться лише у випадку тривалого покращення інвестиційного клімату. Якщо цього у середньо- та довгостроковій перспективі не вдасться, то тягар витрат на чемпіонат Європи з футболу загострить важке становище бюджету. У довгостроковій перспективі, українська економіка може отримати вигоду з модернізації транспортної інфраструктури. Тут можна згадати дороге розширення аеропортів та оновлення дорожніх мереж. Однак як правило оновлено було переважно поверхню доріг, тоді як маршрути не було змінено, а розширення двосмугових доріг не завершено. Однією з проблем тут є неконкурентність закупівель та відсутність незалежного контролю якості», – пишуть німецькі експерти.
«Оскільки держава як і раніше відіграє центральну роль у закупівлях, то пов'язані з корупцією положення в законі про правила державних закупівель потрібно ретельно переглянути. Реалізація цього комплексу заходів, може відродити переговори про угоду про асоціацію з ЄС, які наразі зайшли в глухий кут», – вважають аналітики.