Німецькі депутати обіцяють захистити українську опозицію

23 Березня 2011, 18:42

Як заявила депутат парламенту Німеччини Віола фон К рамон у Берліні на зустрічі з народними депутатами України з опозиційних фракцій, допомога надаватиметься в рамках програми Бундестагу «Парламентарії захищають парламентаріїв».

Як повідомив УНІАН народний депутат України Юрій Стець («Наша Україна – Народна Самооборона»), ця програма передбачає захист членів парламентів інших країн, в тому числі й колишніх депутатів, від усіх видів політичних переслідувань.

За словам Стеця, зараз в Берліні, крім нього, перебувають народні депутати України Володимир Ар`єв, Олесь Доній (НУ-НС) та Андрій Павловський (БЮТ).

Народні депутати України від опозиційних фракцій 21-23 березня зустрілися з депутатами Бундестагу, комісаром МЗС Німеччини з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, представниками Єврокомісії у ФРН, експертами провідних німецьких фондів.

Народні депутати України розповіли німецьким колегам про факти політичних переслідувань опозиції, арешти активістів, тиск з боку владних структур на релігійні громади, обмеження свободи слова.

За словами Стеця, він не очікував, що представники Бундестагу та представники Європейського Союзу в Німеччині, громадські діячі дуже обізнані про ситуацію в Україні, і «вони вже не соромляться, як раніше, дипломатично коментуючи те, що в Україні є загроза знищення демократії».

«На нашій подіум-дискусії були присутні багато німецьких журналістів, які теж дуже обізнані з українськими реаліями», – сказав Стець.

За його словами, у прагматичній Німеччині готові поступитися своїми більш теплими газовими стосунками з Росією для збереження стабільності та демократії в Україні.

Як зауважив Володимир Ар`єв, «німецька сторона давно очікувала приїзду представників української опозиції. На усіх зустрічах ми почули слова великої стурбованості станом демократії в Україні та фактами політичних репресій. Крім того, ми відчули підтримку з боку німецьких колег і готовність представників німецької влади до реальних дій для збереження демократії в Україні».

При цьому німецькі експерти постійно наголошували на необхідності спільних дій українських опозиційних сил, підкреслив депутат.