Німецька компанія RWE планує скорочувати поставки російського газу

11 Березня 2015, 12:00

Німецький енергетичний концерн RWE, другий за величиною в країні, планує переглянути контракти з російським Газпромом в середині 2015. Про це повідомляє ресурс wnp.pl.

Згідно з повідомленням, компанія хоче відмовитися від найбільш збиткових джерел енергії, яким наразі є природний газ. Крім того, минулого року RWE продав на 12,3% менше газу, ніж у 2013 році. Загалом обсяг продажів у 2014 році становив 281,3 млрд кВт/г.

Востаннє RWE і Газпром домовлялися про зміну умов контракту у лютому 2014 року, тепер німецька компанія планує нові переговори і наголошує, що з іншими постачальниками вже досягнуто консенсусу.

RWE підкреслює, що не збирається повністю відмовлятися від російського газу, але вимагає, щоб умови угоди «задовольняли обидві сторони».

Експерти стверджують, що заява RWE стала неприємною новиною для Газпрому, однак наразі не повідомляється про точні обсяги скорочення. Неофіційні джерела повідомили, що мова може йти навіть про 1 млрд кубометрів на рік. Теоретично це становить менше 0,7% від річного попиту ЄС на російське «блакитне паливо», але проблема є дещо глибшою. У зв’язку з реалізацією проектів ЄС щодо збільшення використання відновлюваної енергії та дорожнечею природного газу аналітики прогнозують суттєве скорочення споживання російського газу країнами Євросоюзу.

Крім того, заява німецького концерну є важливою для польської компанії PGNiG напередодні переговорів щодо зниження ціни на газ. Скорочення замовлення RWE значно послабить позицію росіян, і польська сторона планує скористатися ситуацією під час перемовин.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Польща налагоджує співпрацю з Алжиром, щоб позбутися залежності від російського газу.

Читайте також: Стратегія енергетичного союзу ЄС. Факти та цифри