Німеччина виділить додаткові кошти для закриття Чорнобильської АЕС

17 Березня 2015, 19:26

Уряд ФРН має намір виділити додатково близько 18 млн євро на завершення будівництва нового саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє агентство dpa.

Крім того, в період з 2016 по 2019 рік Німеччина буде щорічно виділяти 4,5 млн євро на додаткові заходи щодо забезпечення безпеки в Чорнобилі. Ці кошти вже передбачені в бюджеті міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

У 1997 році країни G7 домовилися створити фонд для фінансування будівництва саркофага для аварійного енергоблоку Чорнобильської АЕС. Оскільки колишня захисна конструкція з бетону поступово руйнується, для довговічного захисту від високорадіоактивного випромінювання було вирішено побудувати гігантську металоконструкцію, яка поки що готова лише наполовину. Її висота сягає 108 м, довжина – 162 м, а ширина – 257 м.

Оскільки для завершення будівництва саркофага бракує ще декількох сотень мільйонів євро, Німеччина має намір приділити цьому питанню особливу увагу в рамках свого головування в G7.

Як відомо, Кабінет міністрів України в 2014 році направив на заходи із зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему 745,271 млн грн. Завершити роботи з будівництва об'єкту «Укриття» на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС планується до 2017 року.

Цьогоріч Кабінет міністрів України направить 709,688 млн грн на заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Також повідомлялося, що ЄБРР виділить €350 млн на проект укриття Чорнобильської АЕС.